Інтернет-демократи. Чому влада CША проти співпраці Google з Китаєм

6 серпня 2018, 13:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські сенатори вимагають пояснень від Google з приводу їх нового проекту для Китаю. Політики не хочуть, щоб каліфорнійська компанія співпрацювала з владою КНР.

Поки адміністрація Трампа посилює економічне протистояння з Китаєм, а влада Народної Республіки взагалі створює технологічну антиутопію всередині своєї країни, - техногігант Google не звертає увагу ні на перших, ні на других.

Відео дня

Одна з найбільших інтернет-корпорацій світу давно завоювала Північну Америку, вибудовує монополію в Європі та намагається пропхатися на закритий китайський ринок.

Але якщо на території США вітчизняний Google отримує абсолютний карт-бланш, то при співпраці з головним економічним ворогом країни політики можуть вставляти палки в колеса компанії.

Першим дзвіночком став вчорашній лист шести сенаторів США до генерального директора Google Сандара Пічаї. Посадові особи вимагають пояснень з приводу інформації про те, що Google готує цензуровану пошукову систему для Китаю.

Сенатори «глибоко стурбовані тим, що відбувається» та бояться, що «Google стане співучасником порушень прав людини в Китаї». Важливо, що своє бажання захистити свободи китайських громадян в мережі висловили порівну як представники Демократичної партії, так і Республіканці.

Як пише видання Fortune, лист представників влади США базується на нещодавній угоді Google з китайським IT-гігантом Tencent. Політики хочуть роз'яснити, чи дійсно Google планує увійти на китайський ринок зі своїми додатками та застерігають, що Tencent і інші технологічні компанії тісно співпрацюють з урядом Китаю.

Оскільки в Google поки ні підтверджують, ні спростовують роботу над цензурованим пошукачем, який підходить для китайської системи, - сенатори хочуть дізнатися, чи дійсно такий проект існує і просять розкрити його деталі. Зокрема, їм цікаво, які веб-сайти КНР планує заблокувати в новому пошуковику.

У листі також застерігають Google, що їх співробітники можуть стати співучасниками соціального контролю в Китаї, і запитують: чи будуть представники компанії відвідувати обов'язкову Світової марксистську конференцію, де обговорюються і встановлюються «цінності новин»; чи буде Google надавати «інформацію про історію пошуку окремих користувачів китайським державним органам».

Згідно Bloomberg, політика Google сильно змінилася за останнє десятиліття, адже нинішній топ-менеджер корпорації забуває про моральне питання, та стає все більш прагматичним у завоюванні світового ринку.

«Засновники Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін планували організувати світову інформацію і зробити її доступною для всіх. Вони розглядали Китай як загрозу політики компанії по відкритій мережі. Сандарам Пічаї, навпаки, знаходить в Китаї джерело інженерних талантів і привабливий ринок», - пише фінансове медіа.

Раніше НВ повідомляло, що видання The Intercept, Reuters і AFP підтвердили інформацію про розробку нової версії пошуковика Google для КНР.

Проект під кодовою назвою DragonFly відповідає вимогам місцевої цензури і не буде показувати користувачам сайти, де публікуються матеріали про права людини, демократії та протести.

Cпекуляціі про наших майбутніх проектах ми не коментуємо

В Google нічого конкретного з цього приводу не відповіли: «У Китаї працюють кілька наших мобільних додатків - таких, як Google Translate і Files Go. Ми інвестуємо в китайські компанії. Але спекуляції про наші майбутні проекти ми не коментуємо».

Нагадаємо, нещодавно в Китаї заблокували сайт американської телевізійної мережі HBO після того, як ведучий Last Week Tonight Джон Олівер розкритикував голови КНР Сі Цзіньпіна, та, в черговий раз, порівняв його з Вінні-Пухом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X