Заокеанський шахрай. Як Євросоюз намагається покарати Google за монополію

18 липня 2018, 20:03

Антимонопольний комітет Європи зобов'язав Google виплатити $5 млрд. Компанія порушила правила відкритої конкуренції на ринку.

Як передає The New York Times (TNYT), сьогодні Антимонопольний комітет Європейського Союзу оголосив про те, що компанія Google повинна виплатити $5,1 млрд за порушення правил конкуренції на ринку смартфонів.

Відео дня

Як відомо, каліфорнійська IT-корпорація є розробником операційної системи Android, пошукача Google Search і веб-браузера Сhrome. TNYT пише, що компанія мала угоди з HTC, Huawei і Samsung, згідно з якими ці виробники повинні були спочатку встановлювати сервіси Google на своїх смартфонах.

Антимонопольний комітет також повідомив, що Google фінансово стимулював виробників електронних пристроїв і операторів мобільного зв'язку для просування своїх послуг. Компанія навіть вимагала від виробників підписувати угоди про те, щоб вони не продавали смартфони з модифікованими версіями Android, в яких не було додатків Google.

Конкуренти Google – Microsoft, Oracle, Nokia, TripAdvisor і африканський телекомунікаційний гігант Naspers – звернулися до комітету з проханням розглянути цю ситуацію.

Європейська влада дала Google 90 днів на врегулювання ситуації та пригрозила штрафом.

У відповідь, на офіційній сторінці Google Europe у Twitter заявили, що компанія планує оскаржити це рішення.

«Android надав розмаїття вибору. Різноманітні екосистеми, стрімкі інновації та низькі ціни є класичними складовими надійної конкуренції. Ми будемо оскаржувати рішення Комітету»

У разі бездіяльності Google, Антимонопольний комітет пообіцяв накласти на компанію штраф у розмірі 5% від середніх щоденних доходів материнської компанії Alphabet, щорічні доходи якої виросли до $111 млрд.

«Google використовував Android як інструмент для закріплення домінування своєї пошукової платформи», - сказала Маргрет Вестагер, голова Антимонопольного комітету Європи. «Такі дії позбавляють суперників можливості розвиватися і змагатися за рахунок якості. Вони (Google – ред.) позбавили європейських споживачів переваг ефективної конкуренції у важливій мобільній сфері. Це незаконно відповідно до правил Антимонопольного комітету ЄС».

Юрист і колишній антимонопольний розслідувач Федеральної торгової комісії США Джонатан Кантер розповів TNYT, що Google виграв боротьбу за смартфони, але рішення Європейського комітету може обмежити використання сервісів компанії у сфері автомобільної електроніки та домашніх пристроїв, з'єднаних з інтернетом.

Наївно вважати, що дія однієї Європейської комісії зможуть зупинити їх

«Ймовірно, наївно вважати, що дія однієї Європейської комісії зможуть зупинити їх. Але все повинно з чогось починатися, і хороші, сильні, наполегливі, рішучі дії з часом зможуть знайти ефект», – пояснив експерт.

Сума, яку ЄС намагається отримати від Google є рекордною, адже торік, за подібні дії, Антимонопольний комітет говорив про штраф у $2,7 млрд. Голова комітету Маргрет Вестагер тоді також заявляла про $14,5 млрд податків, які повинні заплатити Apple в Ірландії, відкриття розслідування по справі податків Amazon в Європі та підняття питань про домінування Facebook над персональними даними користувачів.

Чи зможе офіційний Брюссель знайти важелі впливу на одного з IT-гігантів з Каліфорнії, або ситуація знову затягнеться на довгі роки, буде відомо вже протягом наступних 90 днів.

Як раніше писало НВ, між США і Європою триває торгове протистояння, і, після збільшення тарифів на ряд товарів з Європи, Трамп оголосив про загрозу, яку представляють європейські автовиробники для американської економіки.

«Європейський Союз довго створював в США тарифи і торгові бар'єри для наших великих компаній і працівників. Якщо ці тарифи і бар'єри незабаром не будуть скасовані, – ми зробимо свій 20% тариф на всі їхні машини, які приїжджають в США. Будуйте їх тут!» – написав Дональд Трамп у Twitter.

Президент США доручив Департаменту торгівлі провести розслідування, за підсумками якого, влада планує ввести додаткові збори на автомобілі європейського виробництва.

Канцлер Німеччини та колишня голова ЄС Ангела Меркель передбачила небезпеку для однієї з найбільших галузей економіки своєї країни і теж пригрозила Трампу фінансовими санкціями.

Меркель заявила про загрозу європейському соціальному ринку, яку представляють інтернет-гіганти з США. Критикуючи політику американських цифрових платформ Facebook і Google, канцлер натякнула на оподаткування подібних великих корпорацій у Європі, але все ж закликала Трампа до адекватних дій: «Наслідки таких рішень невідомі, адже дуже багато стоїть на кону. Для початку ми повинні спробувати багатосторонні угоди».

Показати ще новини
Радіо НВ
X