Китайська ZTE втратила $3 млрд після санкцій США

13 червня 2018, 17:04

Виробник телекомунікаційного устаткування ZTE подешевшав на $3 млрд після того, як погодився виплатити американському уряду штраф у розмірі $1,4 мільярда.

Компанія повернулася на біржі і відразу втратила близько $3 млрд капіталізації, повідомляє агентство Reuters.

"У той час як кошмар вже закінчено, ZTE, ймовірно, доведеться мати справу з багатьма змінами", - наголошується в звіті інвесторів. Судячи з усього, компанію очікує значний короткостроковий тиск на вартість акцій.

Відео дня

Зокрема, акції ZTE в середу впали на 39% на Гонконгській фондовій біржі після відновлення торгів, свідчать дані біржі. При цьому акції не біржі в Шеньчжені впали на 10%.

Підтверджуючи деталі угоди зі США, ZTE заявила у вівторок, що внесе зміни в свою раду директорів і в дочірню компанію ZTE Kangxun протягом 30 днів після підписання угоди зі Сполученими Штатами. Згідно з оцінкою Reuters, це може привести до того, що близько 40 керівників вищої ланки будуть замінені.

У квітні 2018 року НВ повідомляло, що китайська компанія ZTE заявила, що припинила "велику операційну діяльність" після того, як адміністрація Трампа заборонила їй використовувати компоненти, вироблені в Сполучених Штатах. ZTE припинила "основні операції". На заводі ZTE в Шеньчжені було зупинено виробництво. Торгівля акціями ZTE була припинена на декілька тижнів.

Квітнева заборона була введена після того, як компанія в Шеньчжені визнала, що, хоча вона звільнила чотирьох старших співробітників, які брали участь в первинних порушеннях, вона не покарала 35 інших, незважаючи на запевнення про протилежне.

На початку червня міністр торгівлі США Уілбур Росс повідомив, що ZTE повинна буде виплатити рекордний штраф в розмірі 1 мільярда доларів в рамках врегулювання справи щодо заборони торгівлі з компаніями з США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X