Робочі конячки, з якими не нудно. П’ять кращих ноутбуків до 25 тис. грн

Який ноутбук вибрати до 25 тис. грн (Фото:Pexels)
Ех, а нещодавно за 25 тис. грн можна було купити середній ігровий ноутбук. Але сьогодні в цьому бюджеті ми розглядатимемо робочі конячки, щоправда, не найнудніші.
Ноутбуки для роботи — поняття розширене.
Хтось «на роботі» лише серфить в інтернеті і працює з текстами, а дехто опрацьовує потоки даних, кодує або монтує відео.
Тож давайте відразу вияснимо, що під «робочими конячками» ми розуміємо не найдорожчі ноутбуки без дискретних відеокарт, але здатні ефективно вирішувати офісні завдання. Плюс бажана гідна автономність. Та й ціна в межах цифр, які не доводять до інфаркту. Принаймні не одразу.
Ось п’ять найцікавіших ноутбуків до 25 тис. грн прямо зараз.
ASUS VivoBook 15 OLED K513EA-L12780
Від 22 тис. грн

Почнімо з варіанта, що навіть на перший погляд виглядає просто як подарунок долі за такі гроші. Основним козирем цієї моделі є якісний OLED-дисплей. Він відмінно відкалібрований, передача кольору дуже натуральна, а глибокий чорний колір забезпечить максимальне задоволення від перегляду фільмів.
Загалом OLED-екрани — це майбутнє, як у телевізорах, так і ноутбуках. І ось нарешті у вас є можливість отримати ноутбук з таким екраном, причому не за всі гроші світу. Тут 15,6-дюймовий OLED-екран з роздільною здатністю Full HD та глянсовим покриттям, яке не подобається геймерам, але бездоганно підходить для дизайнерів.
Процесор Intel Core i3 11-го покоління, інтегроване відео та 8 ГБ оперативної пам’яті, зрозуміло, не забезпечать надхмарну продуктивність, але для офісних завдань та простенького дизайну цього достатньо. Вбудований SSD-накопичувач має компромісну ємність 256 ГБ.
Час автономної роботи цієї моделі — приблизно 6−8 годин у режимі інтернет-серфінгу. Ноутбук можна заряджати через Type-C від павербанка, що в наші смутні часи втішає, м’яко кажучи.
Важить ця «п’ятнашка» всього 1,8 кг, що явно сподобається тим, хто щодня носить ноутбук із собою на роботу. Є і підсвічування клавіатури, без якої багато хто вже не згоден розглядати ноутбуки до покупки.
Acer Aspire 3 A315−58G-548E
Від 25 тис. грн

Дискретна відеокарта, хай і початкового рівня, в ноутбуках з таким цінником все ще рідкість.
Тому 15-дюймовий Aspire 3 може зацікавити аудиторію, якій явно недостатньо можливостей інтегрованого відео. Треба розуміти, що GeForce MX350, звісно, не бозна-яке диво інженерної думки. Тому ноутбук з такою «відяхою» не потягне Cyberpunk 2077 на максималках, та й у відеомонтажі дивовиж не видаватиме.
Але деякі ігри ви можете запустити бодай на середніх налаштуваннях, а в монтажі та низці інших ресурсомістких завдань GeForce MX350 за продуктивністю перевершує інтегровану графіку в середньому в 2−3 рази.
Доповнюють картину Intel Core i5 11-го покоління, 8 ГБ оперативної пам’яті та SSD-накопичувач ємністю 512 ГБ. Непогана IPS-матриця з Full HD та скромна вага (як для «п'ятнашки») — 1,7 кг — теж можна записати в переваги.
Автономність тут середня, але свої 4−5 годин далеко від розетки Acer Aspire 3 протягне. До мінусів можна віднести відсутність підсвічування клавіатури.

Dell Vostro 15 3515
Від 25 тис. грн

Ще одна «п’ятнашка» з матовим екраном і роздільною здатністю Full HD, але унікальність цієї моделі Dell в даному ціновому діапазоні в симпатичній наклейці з написом 120 Гц поряд з дисплеєм.
Так, екран Dell Vostro 15 3515 має частоту поновлення 120 Гц. Цей параметр характерний для ігрових ноутбуків з більш солідними цінниками.
Зараз на 120 Гц можна натрапити у геймерських ноутбуках початкового середнього рівня. Топові ігрові ноутбуки мають екрани з частотою оновлення 300 Гц, цього року на виставці CES були представлені моделі з 500 Гц.
А ось «робочі конячки» здебільшого вдовольняються старообрядними екранами з частотою 60 Гц.
Чи потрібна вища частота користувачам, які здебільшого працюють з текстами та соцмережами, а відео дивляться на YouTube або в «піратці» (давайте все-таки будемо відвертими щодо середньостатистичного українського користувача)?
Питання спірне.
Ще цікавіше постає питання про те, чи потрібні ті самі 120 Гц у ноутбуці, який позбавлений дискретної відеокарти, а отже — і будь-яких геймерських амбіцій. Все-таки, підвищена «герцовка» найбільше затребувана саме в іграх.
Даний Dell Vostro 15 оснащується процесором AMD Ryzen 5 5625U з інтегрованою графікою, а також 8 ГБ оперативної пам’яті та скромним SSD-накопичувачем ємністю. Пограти вийде тільки на мінімалках, і то — не «най-най» ігри.
Важить дана «п’ятнашка» небагато — лише 1,7 кг. Час автономної роботи рекордів не встановлює, але 5−6 годин залежно від навантаження «втиснути»з Dell Vostro 15 3515 цілком реально. Підсвічування клавіатури у цій модифікації немає.
Lenovo IdeaPad 3 15ALC6
Від 19 тис. грн

Гідний варіант робочої конячки за прийнятні гроші. Тонкий та легкий ( 1,65 кг) ноутбук з 15,6-дюймовим матовим екраном ( і непоганий IPS-матрицею).
Усередині компромісне «залізо» — AMD Ryzen 3 5300U, 8 ГБ оперативної пам’яті, SSD-накопичувач ємністю 512 ГБ. Підсвічування клавіатури тут немає (аналогічна модель з підсвічуванням є у продажу, правда, її ціна вища на 2500−3000 грн).
Автономність на рівні 4−5 годин роботи при середньому навантаженні, але як бонус — можливість заряджати ноутбук по Type-C від павербанка.
ASUS Vivobook 16X M1603IA-MB079
Від 25 тис. грн

Ще один ASUS і ще одна модель з лінійки Vivobook, але цього разу без OLED. Чарівність якісного, хоч і не революційного IPS-дисплея за ці гроші полягає в його діагоналі.
16-дюймовий екран за такі гроші — рідкість. При тому що загальні розміри та вага (1,88 кг) у цього ноутбука в цілому були б дуже непогані і для «п'ятнашок». Здатність Full HD і досить якісне заводське калібрування порадують користувачів, які працюють з фото та відео (хоча потрібно врахувати, що екран має матове покриття, це не всім до смаку).
А ще їх порадує досить вражаюча продуктивність.
Всередині цього Vivobook дуже вартий (нехай і не найсвіжіший) процесор AMD Ryzen 5 4600H і досить рідкісний обсяг оперативної пам’яті — 12 ГБ. Вбудований SSD-накопичувач має ємність 512 ГБ. Дискретної відеокарти тут, очевидно, немає. Зате є підсвічування клавіатури — дрібниця, а приємно.
Ноутбук відрізняється вражаючою безшумністю, кулери стають чутні тільки при дуже активному завантаженні. Час автономної роботи у режимі «офісної машинки» — близько 6−7 годин. Для нашої ери регулярних блекаутів — дуже гідний показник.