Зв’язок під час блекауту. Три найкращі мобільні роутери

Який мобільний роутер вибрати (Фото:escapejaja/Depositphotos)
Повербанки, звісно, рятують під час масштабних відключень електрики. Але крім функціонуючоо гаджета вам часом ще потрібен і працюючий інтернет.
Ось тут на допомогу прийдуть мобільні роутери.
Їхнє завдання полягає в тому, щоб ловити стільникові мережі та роздавати мобільний інтернет по Wi-Fi. При цьому бажано, щоб було вирішено питання з автономним живленням. І щоб роутер був ефективним, коли до нього підключено хоча б кілька пристроїв одночасно.
У цій статті ми розглянемо три такі варіанти.
ZTE MF920U
Від 4500 грн

Почнемо з недешевої пропозиції.
Мобільний роутер від досить відомого (у своїй сфері) китайського бренду ZTE вміє роздавати по Wi-Fi стільниковий інтернет (мережі 3G і 4G). Він також оснащений акумулятором ємністю 2000 мАг, що дозволяє працювати без розетки не менше 6 годин.
Можливе підключення до роутера до 10 гаджетів одночасно. Максимальна швидкість з'єднання — 150 Мбіт/сек. Стабільне з'єднання гарантується у радіусі 20 м.
У комплекті з роутером поставляється виносна панельна антена, що забезпечує подвійне посилення сигналу. Антену рекомендується встановлювати на висоті не менше двох метрів від поверхні (наприклад, дах будинку). За заявою виробника, з цією антеною роутер ZTE MF920U може ловити стільниковий сигнал навіть на відстані 20 км від стільникової вежі.
Це дуже актуально в наш час, коли в блекаут частина стільникових вишок позбавляються живлення, а мережа стає «дірявою».
World Vision CONNECT 2
Від 3000 грн

Роутер під сім-карту, здатний працювати з усіма українськими мобільними операторами, зокрема й у стандарті LTE.
У нього дві антени — зовнішня та внутрішня — що дозволяє впевнено ловити сигнал стільникового оператора навіть у зоні невпевненого прийому. У всякому разі, цей роутер ловитиме мережу краще, ніж будь-який смартфон із внутрішньою антеною.
Крім того, World Vision CONNECT 2 має роз'єм для зовнішньої антени, що підключається.
В умовах, коли при блекауті часто «падають» стільникові мережі, можливість зловити хоча б слабкий сигнал має колосальне значення.
Роздавати інтернет World Vision CONNECT 2 може максимальною швидкістю 150 Мбіт/сек. До роутера можуть бути одночасно підключені до 32 пристроїв. Звичайно, чим більше їх буде, тим менше буде швидкість для кожного. І, наприклад, дивитися потокове відео у високій роздільній здатності буде складно навіть на 5−6 одночасно підключених гаджетах. Проте, базовий інтернет працюватиме цілком стерпно і для кількох десятків пристроїв.
Частина гаджетів може бути підключена до роутера кабелем — тут є три LAN-порти (один з них — комбінований з WAN).
Також кількість одночасно підключених до роутера гаджетів може впливати на час його автономної роботи.
Саме наявність акумулятора ємністю 2200 мАг та можливість роботи без підключення до електричної мережі є головною «фішкою» World Vision CONNECT 2.
Середній час роботи роутера без розетки складає близько 4−5 годин.
Ну і насамкінець дамо відповідь на найпопулярніше запитання щодо гаджетів такого роду — чи може він працювати від павербанка.

Теоретично, так. Але оскільки роутер оснащений стандартним гніздом живлення DC12, для підключення до павербанка знадобиться перехідник з DC на USB.
І щоб остаточно внести ясність щодо того, наскільки багатофункціональним є World Vision CONNECT 2, можна згадати, що за допомогою комбінованого LAN/WAN порту роутер може роздавати інтернет від вашого домашнього провайдера.
Ergo W02-CRC9
Від 1500 грн

Розглянемо також цікавий варіант із категорії «донгл» — так називаються Wi-Fi адаптери, які вставляються в USB-порт комп’ютера або ноутбука і отримують живлення від нього. Такий роутер має ряд переваг — малі розміри, простота використання, низька ціна, автономність (по суті, відповідна автономності вашого ноутбука). У той же час, функціональні можливості таких роутерів досить обмежені.
Але якщо у вас немає завдання забезпечувати інтернетом цілий офіс, то такий пристрій може бути «якраз».
Ergo W02-CRC9 можна використовувати як з внутрішньою, так і з зовнішньою антеною, що підключається. Можлива робота як із 3G, так і з 4G-мережами. Пристрій може забезпечувати інтернет до 10 пристроїв одночасно, а максимальна швидкість передачі — 150 Мбіт/сек.
Звичайно, в такому компактному пристрої немає місця для продуктивного «заліза», тому з великими навантаженнями USB-роутер справляється гірше, ніж серйозніші пристрої. В ідеалі підключати до такого роутера не більше 3−4 гаджетів.
Ну, а тепер про головне. Найпривабливіша «фішка» пристроїв цього роду полягає в тому, що їх можна підключати безпосередньо до павербанка. І час автономної роботи стає більш ніж вражаючим. Наприклад, Ergo W02-CRC9 підключений до повністю зарядженого павербанка ємністю 10000 мАг, здатний безперебійно роздавати Wi-Fi протягом 7−8 днів.