Пережити блекаут. Три повербанки, які справді вартують своїх грошей

Який повербанк купити для роботи під час вимкнення електрики (Фото:blackzheep/Depositphotos)
Вибираємо не дешеві, але максимально зручні та ефективні повербанки, які допоможуть вам під час відключення електрики.
Нескінченні блекаути призвели до того, що повербанки та генератори сьогодні активно обговорюють навіть дуже далекі від технологій люди.
Раніше багато хто вважав, що повербанк — це просто така собі коробочка, в яку можна встромити шнур від айфона і продовжити йому життя на кілька годин.
Сьогодні робота та дохід багатьох українців безпосередньо залежать від того, чи зможе повербанк продовжити життя ноутбука чи смартфона під час відключення електрики.
Кінця й краю війні та ракетним обстрілам не видно. Отже, купівля дорогого, але ефективного повербанку є не миттєвим рішенням, а досить розумною довгостроковою інвестицією.
У цій статті ми розглянемо три повербанки, які відпрацюють кожну витрачену на них копійку.
Xiaomi Mi Power Bank 3 30 000 мАг
Від 2000 грн

Xiaomi останніми роками виробляє все — від футболок до електромобілів. Навіть якщо ви не користуєтесь смартфонами Xiaomi, в асортименті бренду все одно є чим «поживитися».
Від такого повербанку, як Mi Power Bank 3, не відмовиться навіть найфанатичніший прихильник Apple.
Дизайн тут нейтральний, без вишукань, але не надто утилітарний. У хіпстерському кафе вас не приймуть за похмурого обивателя, а в солідному офісі не визнають стилягою і «випендрьожником».
Важить ця «банка» 656 г, а отже, в невеличкій сумочці така вага відчуватиметься.
Ця обставина з лишком компенсується ємністю та функціоналом Mi Power Bank 3. Заявлено 30 000 мАг, що дозволяє повністю зарядити акумулятор iPhone 14 Pro щонайменше шість разів.
Вихідна сила струму сягає 3,6 А, забезпечується швидке заряджання потужністю 18 Вт (є підтримка стандарту Quick Charge 3.0).
Це відчутно нижче за заявлену потужність швидкої зарядки Apple (30 Вт), але все ж таки дозволяє отримати до 50% заряду на повністю «порожній» iPhone 14 Pro приблизно за одну годину.
Не рекордний показник, звісно, але як для повербанку це непогано.
Підтримки Power Delivery тут немає, але ви можете трохи заряджати який-небудь сучасний ноутбук по Type-C за допомогою даного повербанка. Просто треба розуміти, що це буде не повноцінна зарядка, а радше спосіб допомагати ноутбуку повільніше розряджатися під час роботи. Якщо ноутбук вимкнений, то від Mi Power Bank 3 цілком можна і зарядити його, треба лише розуміти, що процес не буде швидким.
Як вихідні інтерфейси є порти USB Type-A і USB Type-C (можна підключати два кабелі і заряджати від повербанка два пристрої водночас).
Власне Mi Power Bank 3 можна заряджати як по Type-C, так і за допомогою Micro USB, який на сьогодні видається досить архаїчним.
Повна зарядка Mi Power Bank 3 за Type-C від блоку живлення потужністю 20 Вт триває в середньому десь 7 годин.
До переваг Mi Power Bank 3 можна також віднести відносно слабке нагрівання під навантаженням (при зарядці самої «банки» і при зарядці двох пристроїв від неї).
Promate PowerMine
Від 4800 грн

А тепер поговоримо про менш компактне, але значно потужніше (і дороге) рішення.

Цей 700-грамовий «брусочок» із зовнішнім покриттям з вогнетривкого пластику ви точно не носитимете з собою в кишені.
Проте Promate PowerMine назавжди пропишеться в рюкзаку, в якому ви носите ваш ноутбук. І замінить вам усі інші повербанки, якими ви будь-коли користувалися.
Для початку варто згадати ємність Promate PowerMine — вона становить вражаючі 38 000 мАг. Якщо ми продовжимо використовувати iPhone 14 Pro як «референсний пристрій», то можна сказати, що Promate PowerMine зможе повністю зарядити яблучний смартфон не менше восьми разів.
Promate PowerMine оснащений трьома роз'ємами USB — один Type-A і два Type-C — і може водночас заряджати три підключені до нього пристрої. Вихідна сила струму сягає 5 А, а максимальна потужність заряджання — 130 Вт! Підтримуються Quick Charge 3.0 та Power Delivery.
Простіше кажучи, за допомогою Promate PowerMine можна здійснювати швидку зарядку будь-якого сучасного смартфона (перевірено навіть на сучасних моделях Xiaomi і OnePlus, здатних приймати заряд потужністю 50−60 Вт), а також ноутбука.
Promate PowerMine може повністю зарядити MacBook Pro приблизно з тією ж швидкістю, як це робить штатний блок живлення. Причому у випадку, наприклад, з MacBook Pro 13 2017 року, Promate PowerMine вистачило на те, щоб повністю зарядити акумулятор ноутбука за півтори години.
Власне повербанк заряджається по Type-C. Щодо блоку живлення потужністю 20 Вт час повної зарядки «банки» може сягати 8 годин. А якщо використовувати для заряджання Promate PowerMine штатну зарядку від ноутбука потужністю 100 Вт, то його можна повністю зарядити менш ніж за дві години.
До переваг Promate PowerMine також можна віднести зручний індикатор залишку заряду і не особливу схильність до нагрівання навіть при максимальному навантаженні (наприклад, при одночасному зарядженні ноутбука та двох смартфонів).
Anker PowerCore III Sense
Від 2500 грн

Деякі виробники все ж таки намагаються зробити свої повербанки не тільки функціональними пристроями, але ще й приємними на вигляд (і на дотик) аксесуарами.
Anker PowerCore III Sense має розміри та обриси типового повербанку, але завдяки дизайнерським добіркам (наприклад, «закосу» під тканину на верхній кришці) цей повербанк виглядає стильно й незвично.
При цьому його ємність становить досить значні 20 000 мАг, а важить пристрій трохи більше сучасних великих смартфонів (340 г).
На вихід працюють два порти Type-A та один Type-C, а зарядка самої «банки»здійснюється через Type-C.
Вихідна сила струму сягає 3 А, можливе заряджання трьох пристроїв одночасно.
Сам Anker PowerCore III Sense можна зарядити приблизно за 4−5 годин, використовуючи блок живлення потужністю 20 Вт.
Швидка зарядка для смартфонів тут не найшвидша, проте швидка, оскільки є підтримка лише Quick Charge 2.0, а не третього покоління. Одначе є Power Delivery з можливістю заряджати ноутбук, видаючи потужність 20 Вт. Цього вистачить, щоб суттєво уповільнювати швидкість розряджання батареї ноутбука під час активної роботи.