Як купити справді великий телевізор не за всі гроші світу — три найкращі варіанти

Вибираємо телевізор із великою діагоналлю екрана (Фото:shippee/Depositphotos)
Вибираєте телевізор великої діагоналі, а продавці радять вам преміальні моделі за ціною літака? Можливо, ви не там шукаєте.
Спочатку визначимося з термінами.
Вважатимемо великими телевізори з діагоналлю екрана від 65 дюймів.
Чому так? Тому що 50 і 55-дюймові моделі вже давно коштують зовсім не захмарних грошей, особливо якщо дивитися на Android-телевізори виробників другого ешелону.
Користуючись 55-дюймовим телевізором кілька років, ви, напевно, вже не проти апгрейду на більшу діагональ.
Багато хто нарешті засвоїв просту істину про те, що для сучасних телевізорів з високою роздільною здатністю більше не актуальне старе правило про співвідношення між діагоналлю і відстанню, з якої ви дивитеся.
Отже, розміри екрана не повинні залежати від площі кімнати. Купуйте настільки великий телевізор, наскільки це потягне ваш гаманець.
Інше питання в тому, що ціна телевізора нині залежить не тільки від його діагоналі, а й від багатьох інших параметрів. Ось чому простенький 65-дюймовий «телевізор» може коштувати дешевше, ніж наворочений 50-дюймовий.
Виробники першого ешелону докладають колосальних зусиль, щоб змусити вас повірити у необхідність розщедрюватися на набір сучасних технологій та різні покращення зображення.
І, безумовно, багатомільярдні інвестиції в R&D дозволяють лідерам ринку радувати нас інноваціями із завидною регулярністю.
Але коли телевізор з останніми технологіями коштує на рівні старої іномарки в непоганому стані, а ви водночас дивитиметеся на ньому «ютубчик» або звичайну «піратку» (чого гріха таїти, більшість українців так і робить досі), то виникає питання, чи потрібна вам така розкіш.
У цій статті ми не розглядатимемо делікатне питання про те, чому жителі досить бідної країни відмовляються платити за легальні підписки багатьох онлайн-кінотеатрів (багато хто — тому що ніхто не в змозі задовольнитися тільки однією підпискою, якщо дійсно хочеться дивитися всі новинки).
Ми також не розвінчуватимемо міфи про «непотрібні» технології у преміальних телевізорах. Насправді, інновації часом бувають справді революційними, просто їхня ціна спочатку шокує.
Ні, у цій статті фігуруватимуть лише компромісні рішення в галузі телевізорів із діагоналлю екрана понад 65 дюймів. Ці моделі припадуть до душі тим, хто готовий поступитися в сенсі новизни і технологій, але все ж таки отримати велику діагональ екрана за притомні гроші.
Три доступні телевізори з великою діагоналлю екрана
Герої цього огляду відібрані за одним єдиним принципом — кожен із них забезпечує найкраще співвідношення між своєю ціною та функціоналом.
Sony KD65X85TKR2
Від 64 тис. грн

Незважаючи на значний цінник, ця модель є своєрідним компромісом. Якщо ви хочете преміальний телевізор з «породистою» картинкою, але водночас поки що не готові викласти значну суму за технологію OLED, то це ваш варіант.

Престижний бренд Sony і характерна для нього розкішна якість зображення коштують своїх грошей. До того ж цей 65-дюймовий телевізор з роздільною здатністю 4К і підтримкою технології HDR працює під керуванням Android 10, що дає можливість встановлювати будь-який софт, що вас цікавить.
Окремо варто відзначити частоту оновлення екрана Sony KD65X85TKR2 — 100 Гц. Це сподобається геймерам. Така модель значно краще підійде тим, хто підключає ігрову приставку або ноутбук, використовуючи телевізор як екран. Не зайвим буде відзначити й відмінну програмну інтеграцію зі «спорідненою» консоллю Sony PlayStation 5.
Якість зображення у цієї моделі — на найвищому рівні, серед LED-телевізорів, звичайно. Власне, телевізор здатний видавати настільки хорошу картинку, що використовувати його для перегляду піратки в 720p — це просто злочин проти людства.
Підписка на сервіси, здатні видавати відео в 4к або скачування фільмів у такій роздільній здатності — ось найкращий сценарій для Sony KD65X85TKR2.
LG 75UQ91006LA
Від 60 тис. грн

Один з найдоступніших, але водночас цілком притомних варіантів 75-дюймового телевізора. Звичайно, це LED-технологія, роздільна здатність становить 4К, частота оновлення — 60 Гц. Геймери, ймовірно, захочуть пошукати інший варіант, ну або знижувати діагональ екрана, щоб все ж таки отримати жадані 100 Гц (див. варіант вище).
Працює телевізор під керуванням WebOS — ця система має дещо меншу гнучкість, ніж «голий» Android, але багатьом більше подобається її вилизаний і чутливий інтерфейс.
До якості зображення тут не причепишся. Яскраві та натуральні кольори, висока контрастність і натуральний чорний колір. Вибираючи між Sony, Samsung та LG (на сьогодні це — лідери ринку за якістю зображення), краще сходити в магазин, де є обидва телевізори і порівняти якість зображення самому. Між ними є досить помітна різниця, яку кожна людина сприймає суб'єктивно.
Kivi 65U750NB
Від 28 тис. грн

Kivi — український бренд з виробництвом у Китаї. Але любов українців він здобув не лише завдяки корінню. Співвідношення ціни та якості завжди було основним фокусом Kivi.
Говорячи про великі телевізори, без одного з дітищ бренду просто не обійтися.
Минулого року NV Техно робив огляд 65-дюймового телевізора Kivi попереднього покоління.
Ми дійшли висновку, що за свої гроші модель вийшла вельми вдалою, навіть незважаючи на не зовсім преміальну якість картинки.
Сьогодні актуальним вибором для людини, яка шукає великий телевізор за притомні гроші, може стати модель Kivi 65U750NB.
За характеристиками та функціоналом тут немає великого відриву від попередньої 65-дюймової моделі бренду. За винятком важливого моменту — заміни матриці з технологією UV2A на IPS-матрицю.
Інші характеристики типові для цього класу та бюджету. Роздільна здатність — 4К, частота оновлення — 60 Гц, час відгуку — 6 мс, є підтримка HDR, два динаміки видають по 10 Вт. На борту Android 11, є голосовий пошук за допомогою мікрофона в пульті.
Наявність звичайного Android дає можливість з легкістю встановити прямо на телевізор будь-який застосунок, що цікавить вас, включно з тими, які показують що завгодно і звідки завгодно.
Отже, купівля такого телевізора позбавляє необхідності «заморочуватися» з вибором і придбанням Android-приставки. Весь необхідний функціонал можна отримати на телевізорі.