Wi-Fi 6 дешевше грибів. Огляд роутера Mercusys MR70X

Пробуємо бездротовий маршрутизатор Mercusys MR70X з Wi-Fi 6 (Фото:Mercusys)
Симпатичний і компактний роутер з Wi-Fi 6 всього за 1199 грн. Хутчіш купувати чи є нюанси?
Напевно, ви вже чули про Wi-Fi 6 — наступний стандарт бездротових мереж. НВ Техно вже робив кілька оглядів роутерів нового стандарту, наприклад, рішенняTP-Link з підтримкою Wi-Fi 6 або ASUS.
Здебільшого ці рішення коштують недешево.
Що, в принципі, легко пояснюється типовим для IT-індустрії трендом — усе нове коштує дорого, а потім у міру широкої адаптації технології воно дешевшає.
За цією логікою істотного здешевлення роутерів з Wi-Fi 6 слід було чекати не раніше ніж за декілька років.
Однак диво сталося набагато раніше.
На ринку вже з’явилися доступні маршрутизатори, які підтримують Wi-Fi 6.
До редакції НВ Техно надійшов такий гаджет під брендом Mercusys.
З’ясуймо, що собою являє бюджетний роутер Mercusys MR70X з цінником лишень 1199 грн на практиці.
Mercusys MR70X — найяскравіші враження

1 Дизайн
Зовнішність — не найважливіший параметр для бездротового маршрутизатора, який зазвичай встановлено десь на шафі або закріплено в кутку.
Але так вважають не всі.
Дехто полюбляє, щоб усе було гарненько, в тому числі і роутер. І для них виробники стараються від душі, виробляючи дорогі роутери з футуристичним дизайном.
Mercusys MR70X коштує недорого, проте дизайн його можна назвати неординарни. Він має незвичайну форму корпусу, яка помітно вирізняється від стандартних квадратів і паралелепіпедів.
Поверхня частково матова, частково глянцева, що теж незвичайно.
Словом, як для недорогого пристрою Mercusys MR70X виглядає бездоганно.
Головний недолік — немає можливості кріплення роутера на стіну. Його доведеться на щось поставити.
2 Набір роз'ємів
Mercusys MR70X може похвалитися чотирма гігабітними портами, один з яких використовується для підключення провайдера. Поряд з ними на задній панелі розміщена кнопка скидання і роз'єм для кабелю живлення.
І все. USB-порту тут немає.
Звісно, це не критичний момент, але для певної категорії користувачів, які звикли підключати зовнішній жорсткий диск або, наприклад, принтер безпосередньо до роутера, це може бути проблемою.
3 Залізо
Щоб нікого не стомлювати технічними подробицями, наголосимо лишень, що всередині Mercusys MR70X міститься процесор MediaTek з тактовою частотою 880 МГц. Його можливостей цілком достатньо для того функціоналу, які пропонує роутер.
Радіочастина тут дозволяє забезпечити з'єднання Wi-Fi 6 в діапазоні 2,4 ГГц зі швидкістю до 574 Мбіт/с в 2,4 ГГц і в діапазоні 5 ГГц зі швидкістю до 1201 Мбіт/с.
Якщо ж до Mercusys MR70X будуть підключатися пристрої, які не підтримують Wi-Fi 6 (а таких нині поки що більшість), то максимальні швидкості становитимуть до 867 Мбіт/с в 5 ГГц.
4 Легкість налаштування
Чи не найважливіший параметр для недорогих роутерів. Завдяки тому, що такі пристрої найчастіше купують не просунуті користувачі. Їм хочеться просто увімкути гаджет і швиденько зробити так, щоб він працював.
Просунуті користувачі, яким потрібно копирсатися в налаштуваннях, щоб зробити щось «під себе», найчастіше купують роутери дорожчі.
У Mercusys MR70X налаштування дуже простенькі, якщо не сказати, примітивні. І це добре. Достатньо вибрати мову, назвати бездротову мережу і вигадати для неї пароль. З моменту першого включення і до моменту, коли на вашому ноутбуці з’явиться бездротовий інтернет минає десь 1−2 хвилини.
Якщо захочеться трохи покопирсатися в налаштуваннях, то можна спробувати змінити параметри підключення до провайдера, створити окрему гостьову мережу.
Ви також можете створити роздільні мережі для 2,4 і 5 ГГц діапазонів з окремими паролями. А можете вибрати режим Smart Connect, коли роутер створює одну мережу і сам вирішує, в якому діапазоні «обслуговувати» під'єднаних до неї клієнтів.
У розділі Додаткові налаштування приховані і більш прогресивні можливості — параметри сервера DHCP, IPTV тощо.
Є і функція батьківського контролю — ви можете створити такий профіль з обмеженням щодо доступу за часом доби або за ключовими словами в інтернеті, а потім зазначити, які пристрої потрапляють під дію цього профілю.
Дуже зручно, якщо вдома діти, що мають власні гаджети, від яких їх не відірвати.
Існує і можливість пріоритезації трафіка між клієнтами. Це важливо, коли вхідний канал не найширший, а до роутера в будинку підключається безліч пристроїв. В такому випадку можна надати пріоритет трафіка, наприклад, на свій робочий ноутбук, а дитячі гаджети нехай тягнуть мультики вже як зможуть (це з особистого досвіду під час роботи з дому в нелегкий карантинний період).
5 На практиці
Сухі характеристики — це одне, а що насправді?
Mercusys MR70X в побуті показав себе дуже навіть непогано. В умовах трикімнатної квартири середньої площі в звичайній «хрущовці» його потужності вистачало на те, щоб забезпечити одночасну роботу двох телевізорів зі Smart TV, двох ноутбуків та кількох смартфонів. Вхідний в квартиру гігабітний канал — сам по собі багато що вирішує, але саме від роутера залежить, як все це «добро» буде розподілятися між пристроями.
Швидкість доступу для ноутбука, що знаходиться в одній кімнаті з роутером і підтримує Wi-Fi 6 (для довідки це був ASUS ROG Zephyrus Duo), виявилася понад 600 Мбіт/с.
Старий MacBook Pro без підтримки Wi-Fi 6 отримував дані зі швидкістю понад 400 Мбіт/с.
Загалом непогано Mercusys MR70X показав себе і в діапазоні 2,4 ГГц, який нині щільно забитий, якщо ви живете в багатоквартирному будинку. Наприклад, через дві стіни роутер примудрявся «стріляти» зі швидкістю десь 150 Мбіт/с. Для звичайних побутових потреб цього цілком достатньо.
Можливо, за більшої кількості підключених пристроїв роутер залишив би інше враження. Але для пересічної сім'ї в невеличкій квартирі це непоганий варіант.
Mercusys MR70X не вражає уяву, але своїх грошей безперечно вартує. Його переваги — легкість в налаштуванні і гідна швидкість доступу. Але обиратимуть Mercusys MR70X, швидше за все, за можливість долучитися до новітньої технології Wi-Fi 6, витративши доволі скромний бюджет.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.