Відчайдушна битва за мобільність. Огляд 16-дюймового ноутбука Acer Swift 3
Як вам ідея 16-дюймового ноутбука вагою всього 1,7 кг з продуктивним «залізом» і хорошою автономністю? Давайте подивимося, який Acer Swift 3 на практиці.
Одразу варто обмовитися, що під назвою Acer Swift 3 виходить безліч моделей з різними діагоналями екрана.
Ми в цьому випадку говоримо про версію, яка повністю називається Acer Swift 3 SF-316−51. А у випадку конкретного тестового екземпляра повне позначення — SF-316−51−7012.
За цим страшним набором символів ховається вражаюча конфігурація — матовий 16,1-дюймовий екран (Full HD, матриця IPS), процесор Intel Core i7−11370H, 16 ГБ оперативної пам’яті, SSD-накопичувач ємністю 512 ГБ (NVMe), Wi-Fi 6, Bluetooth 5, підсвічування клавіатури. І все це — в тонкому корпусі із загальною вагою 1,7 кг.
Що ще варто відзначити — як і в більшості ультрабуків, тут немає дискретної відеокарти. А час автономної роботи заявлено виробником на рівні більше ніж 12 годин.
Цінник на модель Acer Swift 3 SF-316−51 стартує від 25 699 грн за найпростішу конфігурацію (I5/ 8 ГБ/512 ГБ) і може сягати 32 тис. грн.
Тестовий ноутбук має майже максимально можливу конфігурацію (хіба що ємність SSD не 1 ТБ, а наполовину менша). Його цінник на момент написання статті — 29799 грн.
Я використовував Acer Swift 3 SF-316−51 як основний ноутбук приблизно два тижні.
Ось найважливіші враження.
Acer Swift 3 SF-316−51 — що найбільше запам’яталося

1 Дизайн
Як і у більшості недорогих моделей Acer (крім хіба що геймерських Nitro), дизайн тут зовсім нейтральний.
Це ідеальний вибір для офісу (під костюм і все таке). Але якщо вам хочеться виділятися з натовпу (офіс або модна кафешка), то подивіться на інші ноутбуки. Swift 3 вам відверто не підійде.
Якщо перефразувати, то Acer Swift 3 — вибір прагматичної людини. Такий ноутбук складно купити «за покликом серця», його вибирають за характеристиками і сукупністю якостей.
2 16 дюймів — це сила!
Вражаюче, але досі я не замислювався про те, наскільки невелика по суті діагональ 15,6 дюйма і яка велика різниця з 16,1 дюйма.
Власне, 16-дюймовий Acer Swift 3 за розміром і вагою відповідає звичайним «п'ятнашкам» (і навіть по суті, менший і легший, ніж багато з них). Але водночас його екран більший. До цього швидко звикаєш.
Повернувши Acer Swift 3 з тесту, я повернувся на 15,6-дюймовий ноутбук і… відразу відчув дискомфорт.
Словом, якщо вам здається, що ці самі 0,5 дюйма вам ні до чого, ви помиляєтеся.
Можливість купити 16-дюймовий ноутбук у габаритах типової «п'ятнашки» заслуговує на увагу.

3 А як же без AMD?
Якось непомітно всі навколо полюбили процесори Ryzen від AMD і дуже швидко розлюбили процесори Intel.
Через це багато хто почав кривитися, коли їм пропонують ноутбуки з інтелівськими процесорами, навіть останнього покоління.
Ну що ж, захоплення з приводу багатьох останніх процесорів AMD я поділяю. Вони досить продуктивні і значно менше гріються. Для геймерських ноутбуків — це просто «те, що лікар прописав».
Але це не означає, що варто вернути ніс від Intel, коли йдеться про інші сфери застосування ноутбука.
У тестовому Acer Swift 3 стояв свіжий Core i7 серії H. Його можливостей для роботи в офісному режимі вистачає з головою.
Мій типовий сценарій використання передбачає два відкриті браузери на різних віртуальних робочих столах Windows 10. Зазвичай це — Firefox і Chrome, хоча іноді я переходжу з останнього на Vivaldi, а потім повертаюсь назад. У кожному браузері — по кілька десятків вкладок. Паралельно з ними використовуються MS Office 365, застосунки Slack, Skype, Facebook Messenger і Telegram, а також музичний плеєр.
За весь час використання Acer Swift 3 за таким сценарієм я ніколи не стикався з браком продуктивності, навпаки, все просто літало.
Перемикання між застосунками, запуск відео і робота з «важкими» вкладками… жодних проблем.
Ані разу не відчував, щоб Acer Swift 3 нагрівався до скільки-небудь помітних температур.
Не знаю, наскільки краще мати AMD, ніж Intel, при такому сценарії використання ноутбука.
Так, це — переважно сценарій споживання контенту, а не його виробництва (не рахуючи текстів). Можливо, якщо часто працювати з фотографіями і відео, то враження будуть іншими.
Тут же мимохідь зазначу, що грати в ігри на Acer Swift 3 я не пробував. Це в принципі можливо, навіть незважаючи на відсутність дискретної відеокарти, але ноутбук для цього не призначений.
До речі, Acer Swift 3 порадує тих, хто не любить вручну вводити паролі. Тут є сканер відбитків пальців.

4 Вражаюча автономність
Acer заявляє для цієї моделі 12,5 годин автономної роботи в режимі безперервного перегляду відео.
Такий тест я не проводив.
Але, за з моїми усередненими спостереженнями, Acer Swift 3 без проблем працює близько 8−10 годин за описаним вище сценарієм.
Ключовий параметр тут — яскравість екрана, головне — не піднімати її вище 50%, тоді батарея розряджається значно сильніше. Це не проблема, оскільки половини від максимуму вистачає для комфортної роботи навіть у сонячний день. Хоча, звичайно, не коли прямі промені б’ють прямо в екран.
Знизивши яскравість до 20−25% і обмеживши використання ноутбука одним браузером з кількома вкладками, можна добитися і 12 годин роботи.
Загалом, за моїми спостереженнями, Acer Swift 3 — один з найбільш довгограючих ноутбуків з такими габаритами і вагою на цей момент.
5 Якість екрана
Повертаючись до екрана, варто відзначити, що сама матриця досить непогана.
Кути огляду великі, запас яскравості пристойний (хоча й не рекордний — 300 ніт), передача кольору цілком пристойна, але за бажанням можна виконати повторне калібрування і отримати ще пристойніший результат.

6 Можливості апгрейду
На жаль, оперативна пам’ять в Acer Swift 3 розпаяна на платі, тож вибираючи ноутбук, краще не економити. Якщо ви вважаєте, що вам коли-небудь не вистачатиме 8 ГБ, краще відразу купити версію з 16 ГБ.
Додати оперативку згодом у вас просто не вийде.
До речі, 16 ГБ — це максимум для моделі. Версії з 32 ГБ не існує. Для когось це може мати значення.
7 Клавіатура і тачпад
Про клавіатуру багато говорити не будемо — вона досить типова для сучасних моделей Acer і загалом досить зручна. Кажу це як людина, яка багато працює з текстами.
Тачпад заслуговує суцільних дифірамбів. Він тут величезних розмірів, має приємне покриття (злегка скляне за відчуттями) і дуже точно відпрацьовує дотики. Працювати з ним — одне задоволення.
8 Роз'єми
З одного боку, Acer Swift 3 потішить набором портів, з іншого — є нюанс.
На лівій грані ноутбука можна виявити пропрієтарний роз'єм живлення, Type-C (Thunderbolt 4 і Power Delivery присутній), HDMI і USB 3.2.
Праворуч — комбінований аудіороз'єм 3,5 мм і ще один USB 3.2.
Загалом, скаржитися нема на що. Але кардридера тут немає.
Для когось це може стати проблемою.
До плюсів Acer Swift 3 SF-316–51 можна віднести якісний 16-дюймовий екран при габаритах і вазі "п'ятнашки", достатню продуктивність для звичайного користувача такого типу ноутбуків, а також вражаючу автономність. До мінусів Acer Swift 3 SF-316–51 можна зарахувати безликий дизайн, відсутність кардридера і можливості в майбутньому збільшити обсяг оперативної пам'яті.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.