
Ну дуже тонкі матерії. Огляд ноутбука Acer Swift 3
Пробуємо компактний ноутбук Acer Swift 3 SF314−42 з цінником трохи більше ніж 20 тис. грн
Ось уже кілька років як виробники навчилися втискувати 14-дюймовий екран у тонкий корпус вагою не більше ніж 1,2 кг.
Це — моя улюблена категорія ноутбуків, тому до них я особливо прискіпливий. Тонкий і легкий ноутбук з 14-дюймовим екраном, здатністю пропрацювати на одному заряді не менше ніж 6−8 годин і прийнятною продуктивністю — мій основний робочий інструмент вже протягом багатьох років.
За співвідношенням ціни і якості мені в цьому сегменті найбільше подобаються ноутбуки ASUS і Acer.
Про ASUS ZenBook 14 нового покоління я вже писав — це ще досі мій основний робочий ноутбук на цей момент.
У Acer також є відмінні рішення такого типу. Наприклад, мені припав до душі Swift 5, вагою менше 1 кг.
Та й Swift 7 залишив приємні враження.
Сьогодні ж ми поговоримо про дешевшу версію такого ноутбука.
Більше ніж місяць грався з Acer Swift 3. Вражень накопичилося достатньо. Розкладу їх за кількома основними пунктами. Водночас плюси і мінуси будуть упереміш, щоб цікавіше читати було :)

Acer Swift 3 — найяскравіші враження
1 Матеріали і якість збирання
Тут будуть суцільні компліменти на адресу Acer.
Тонкий (1,7 см) і легкий ноутбук (1,2 кг) зроблений зі сплаву магнію й алюмінію. Водночас ноутбук зібраний відмінно, ніщо не скрипить і не «крекче». Кришка лише трохи прогинається по центру, і то — якщо докласти значних зусиль.
Кришка матова і відбитки пальців на ній не помітні. Акуратисти будуть задоволені.
А ось відкрити ноутбук однією рукою не вдасться, основну панель доводиться притримувати другою рукою. Тож тест «на макбук» Swift 3 не проходить.

2 Дизайн
Зовнішність у Swift 3 типова для бренду Acer. Непомітна. Не запам’ятовується. Це відмінний ноутбук для тих, хто не хоче виділятися з натовпу.
Наявний типовий мінімалізм — крім логотипу Acer на верхній кришці жодних дизайнерських вишукувань тут просто немає.
3 Порти
Набір роз'ємів в Acer Swift 3 досить стандартний для сучасних ноутбуків цього класу.
Отже, тут є два USB-порти, один Type-C, один роз'єм HDMI, роз'єм для навушників 3,5 мм і… роз'єм для кабелю живлення. Так, в Acer Swift 3 немає зарядки по Type-C, що мені здається дикістю після останніх MacBook і мого ZenBook 14.

4 Біометрія
У Acer Swift 3 є сканер відбитків пальців. Він досить маленький, на перший погляд, користуватися ним не зручно, але на практиці все чудово — розпізнавання проходить швидко і без помилок. А ось вбудована камера не підтримує Windows Hello, тож розпізнавання обличчя тут немає.
5 Екран
Матовий 14-дюймовий екран загалом непоганий. Але запас яскравості IPS-матриці міг би бути й більшим.
Передача кольору цілком адекватна. Та й не варто забувати, що професійні дизайнери навряд чи використовують ноутбуки такого типу.

6 Клавіатура і тачпад
Клавіатура мені загалом сподобалася, хід клавіш невеликий, але відчутний. Розміри керівних клавіш невеликі, до них доводиться звикати. У клавіатури є підсвічування.
Тачпад також — без претензій. І розміри у нього достатні як для такого компактного ноутбука.
7 Звук
Звучання Acer Swift 3 мені не особливо сподобалося. Для перегляду серіальчику перед сном у тихій спальні, звісно, зійде. Але запас гучності невеликий. Динаміки розташовані на плоскій частині «днища» ноутбука, не найвдаліше рішення.

8 Залізо
До мене Acer Swift 3 приїхав з процесором AMD Ryzen 5 4500U, 8 ГБ оперативної пам’яті і SSD-накопичувачем місткістю 512 ГБ (NVMe). Дискретної відеокарти тут немає.
Все як у більшості ноутбуків цього класу. Про ігри краще не замислюватися, але як робочий інструмент Acer Swift 3 у такій конфігурації досить непоганий.
Браузер з кількома десятками вкладок паралельно з Microsoft Office і Spotify — і все просто літає.
Сподобалося, що ноутбук майже завжди залишався холодним, правда, не можу сказати, що особливо «ґвалтував» його важкими завданнями.
9 Автономність
У моєму сценарії використання Acer Swift 3 спокійно працював 8−9 годин. Показник не рекордний, але дуже гідний.
Якщо ноутбук повністю заряджений вранці, то ви в принципі можете спокійно користуватися ним цілий день, не підключаючись до розетки. Хоча зарядку з собою носити все-таки варто. Кілька годин перегляду відео — і до кінця дня заряджати доведеться обов’язково.
Acer Swift 3 залишив дуже приємне враження. Тут, звичайно ж, є, до чого причепитися. Але "солодка" ціна в межах 20 тис. грн змусить замовкнути навіть найневдоволеніших скептиків.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.