Справжнє звірство. Пробуємо геймерський роутер ASUS ROG Rapture - фото

Справжнє звірство. Пробуємо геймерський роутер ASUS ROG Rapture

26 жовтня 2020, 06:40

Бездротовий машрутизатор, який коштує як ноутбук. Безумство чи в цьому є сенс?

Геймери нині зовсім страх втратили. І консолі у них могутніші, ніж дата-центри NASA. І в світі ноутбуків все найцікавіше пов'язано з ігровими моделями. А тут ще й виявляється, що для геймерів окремі роутери почали виготовляти.

Відео дня

Причому не просто роутери. А звірячі пристрої з футуристичним дизайном і захмарними характеристиками.

І все заради чого? Щоб дорослі дядьки комусь відривали віртуальні голови?

Так на них орати можна, а вони в ігри грають! Жах.

Ой, перепрошую, мені потрібно на мить зайти у WoT, там якраз розпродаж шведських танчиків...

Все, я повернувся.

Отже, продовжимо обурюватися жахами, які несе в наше життя геймерська індустрія.

Цього разу, на прикладі геймерського бездротового маршрутизатора ASUS ROG Rapture GT-AX11000, ціни на на момент написання тексту стартують від 16 тис. грн.

За ці гроші можна купити цілий ноутбук! Так чому ж варто витратити їх тільки на мережевий маршрутизатор?

ASUS ROG Rapture GT-AX11000 (Фото: НВ)
ASUS ROG Rapture GT-AX11000 / Фото: НВ

ASUS ROG Rapture — що сподобалося?


1 Дизайн

Напевно, дивно починати розмову про такий високотехнологічний пристрій, як бездротовий маршрутизатор з підтримкою Wi-Fi 6 з розмови про його зовнішності.

І тим не менш.

Це — один з тих роутерів, які ви не будете ховати подалі від очей. А навпаки, будете виставляти на показ на видному місці.

Навіть якщо ви «ботан» і в гості до вас ходять тільки такі ж «ботани», а живу дівчину ви востаннє бачили ще в школі. Та й то здалеку.

Просто виглядає ASUS ROG Rapture феноменально. Над його дизайном, схоже, працювали ті люди, що відповідали за естетику фільму Чужий проти Хижака.

Просто погляньте фото. Ці ламані лінії, обрублені згини, агресивні антени, підсвічування лого і не тільки будь-яким кольором RGB...

Стилістика ROG, яка багатьом знайома з ігрових ноутбуків ASUS, тут відчувається більш ніж на 100%. Отже, математично таке неможливо, але ви погодитеся зі мною, коли побачите роутер наживо.

ASUS ROG Rapture всім своїм виглядом ніби промовляє: «Я прилетів з іншого світу і зараз навчу вас всіх, як треба жити».

Я вважаю, знайдеться чимало людей, яким жодного разу не потрібен ні Wi-Fi 6, ні інші технічні навороти, що тут є. Але за наявності зайвих грошей вони куплять ASUS ROG Rapture просто для того, щоб надати своїй кімнаті брутальності.

2 Сума технологій

Під «капотом» ASUS ROG Rapture міститься стільки інновацій, що я навіть не буду намагатися їх всі перерахувати. Детальні огляди цього ігрового монстра легко гугляться, але краще шукайте англійською мовою.

Назву найцікавіші характеристики ROG Rapture GT-AX11000.

На момент своєї появи це був перший в світі роутер з пропускною спроможністю 10 Гбіт/сек. Для того щоб цього досягти, інженери налаштували передачу сигналу, що об'єднує дві смуги з частотою 5 ГГц і одну 2,4 ГГц. При цьому в кожній смузі використовується технологія MU-MIMO.

Власне роутер працює під управлінням 4-ядерного процесора з 1 ГБ оперативної пам'яті.

ASUS ROG Rapture GT-AX11000 (Фото: НВ)
ASUS ROG Rapture GT-AX11000 / Фото: НВ

3 Індикація й управління

Цілих сім світлових індикаторів на передній панелі покликані інформувати вас про те, чим зараз зайнятий ваш дорогущий геймерський маршрутизатор.

Зокрема, є окремі лампочки для мереж 2,4 ГГц і 5 ГГц.

Все світиться білим кольором, але якщо зникає інтернет, то індикатор WAN загоряється червоним кольором.

Дуже наочно, до речі.

На більшості бачених мною роутерів цей індикатор зазвичай просто згасає. І вам доводиться придивлятися до піктограм на роутері, коли у вас на ноутбуці зникає інтернет. А тут одного погляду на роутер достатньо — червоний значок сигналізує про те, що у вашого провайдера проблеми.

На лівому боці ROG Rapture GT-AX11000 розташовані три керуючі кнопки. Одна відповідає за з'єднання Wi-Fi, інша — за підключення по WAP, а до третьої можна вибрати призначення в налаштуваннях. Наприклад, вона може включати просунутий ігровий режим Game Boost, а може керувати підсвічуванням.

До речі, тут саме час згадати про порти на задній панелі. Їх тут більше, ніж достатньо. Крім звичайного WAN, тут є порт Ethernet 2,5G (поки цей стандарт в дивину, але порт можна використовувати для звичайного з'єднання), а також чотири порти LAN і два USB (Type-A 3.0, але не Type-C).

4 Вражаюча швидкість

Я спочатку розумів, що не є цільовою аудиторією для ROG Rapture GT-AX11000.

Хіба що з точки зору дизайну.

У мене вдома чимало техніки, підключеної до Wi-Fi, зокрема телевізори з Android TV, кілька ноутбуків і смартфонів. І Wi-Fi-мережа зазвичай дуже навантажена. Але з таким навантаженням цілком можуть впоратися сучасні роутери, які коштують удвічі-тричі дешевше, ніж ROG Rapture GT-AX11000 з його «кінським» цінником.

Тож які мої враження від ROG Rapture GT-AX11000?

По-перше, в моїй великій і двосторонній трикімнатній квартирі ROG Rapture GT-AX11000 просто не помічав жодних стін.

Поясню.

У кімнаті доньки біля вікна встановлено стіл з ноутбуком, який розташований максимально далеко від роутера. Прийом там зазвичай неналежний, тому я розширюю свою Wi-Fi-мережу за допомогою екстендера, про який я писав окрему статтю нещодавно.

Однак з ROG Rapture GT-AX11000 екстендер не потрібен. Я поставив новий роутер на місці старого. Й отримав потужний рівень сигналу в кімнаті доньки.

Також ROG Rapture GT-AX11000 під час гри впорався з одночасною роботою трьох телевізорів, пари ноутбуків і декількох смартфонів. Але сам по собі цей факт мене мало здивував.

А ось швидкості, звісно, вразили. З ноутбуком Acer Aspire 5, про який я нещодавно писав нього є підтримка Wi-Fi 6), я бачив швидкості десь 500-600 Мбіт/сек.

І можна було спокійно грати в «танчики» (HD-клієнт) на ноутбуці, поки телевізори тягнули з онлайн потокове відео в 1080p. Власне, мені виявилося просто нічим завантажити ROG Rapture GT-AX11000 до такої міри, щоб дізнатися, чи є у нього якісь межі продуктивності.

І наостанок зазначу про режим Game Boost, в якому роутер самостійно визначає і розставляє пріоритетність для ігрових пакетів даних в трафіку. Простіше кажучи, онлайн-гра (із заздалегідь прописаним профілем) отримає пріоритет в загальному трафіку, що проходить через роутер.

Часом, коли я вмикав ігровий режим на ROG Rapture GT-AX11000, я чув, як сусідка кричала чоловікові, що «інтернет знову пропав, то до біса його». Чесне слово. Присягаюся своїм кашкетом :)

ASUS ROG Rapture GT-AX11000 (Фото: НВ)
ASUS ROG Rapture GT-AX11000 / Фото: НВ

4 VPN

Я є переконаним користувачем VPN вже багато років. Вважаю, що вийти в мережу без «прикриття» — все одно, що вийти на вулицю без штанів.

І мене дуже порадувала одна «фішка» ROG Rapture GT-AX11000.

Вона називається VPN Fusion.

Вона покликана боротися з відомою проблемою — якщо інші користувачі локальної мережі застосовують технологію VPN, це може чинити негативний вплив на швидкість онлайн-ігри. А VPN Fusion дозволяє використовувати звичайне інтернет-з'єднання паралельно з VPN-тунелями. Надлишкова потужність роутера дає можливість робити це без будь-яких втрат, з точки зору швидкості передачі даних.

Відверто кажучи, всі інші підключені до роутера клієнти можуть використовувати VPN, а ваш геймерський ноутбук може бути підключено безпосередньо без втрат швидкості.

5 Охолодження

Можу також зазначити, що футуристичні решітки на кришці ROG Rapture GT-AX11000 виконують не тільки декоративну функцію. Охолодження тут досить ефективне, навіть в ігровому режимі роутер не дуже нагрівається.

Мої кішки так і не стали його великими фанатами. На відміну від двох інших роутерів, встановлених у квартирі. Кішки часом просто чубляться за право грітися на них. Епічне видовище, я вам скажу, але про це якось іншим разом. І в інший рубриці.

6 Ігрові можливості

Не будучи хардкорним геймером, я спеціально не хочу детально зупинятися на декотрих  ексклюзивних «фішках» ROG Rapture GT-AX11000.

Адже мені просто навіть заскладно судити про те, наскільки вони затребувані.

Наприклад, ігровий радар, який показує в налаштуваннях роутера, наскільки зараз завантажені сервери цілої низки популярних ігор.

А також постійне відображення значень пінгу і джиттера, які вкрай важливі, коли ви хочете розуміти, чи «світять» вам затримки при з'єднанні із серверами онлайн-ігор.

Не можна не згадати про Aura RGB, яка знайома власникам ігрових ноутбуків ASUS ROG — це можливість побавитися з налаштуваннями кольору підсвічування роутера.

Є також функція Gamer Private Network, яка дозволяє підключатися до приватних ігрових мереж, роблячи всі пристрої, підключені до роутера, частиною цієї мережі тому числі й ігрові консолі PlayStation).

Багатьом до вподоби функція Open NAT для автоматичної переадресації портів.

ASUS ROG Rapture GT-AX11000 (Фото: НВ)
ASUS ROG Rapture GT-AX11000 / Фото: НВ

ASUS ROG Rapture — що не сподобалося?


1 Ціна

Цінник в 16 тис. грн за бездротовий маршрутизатор — це забагато.

І суть не в тому, що ASUS ROG Rapture не вартий таких грошей.

Авжеж, вартий. Проте тільки тоді, коли у вас насправді є чимось його завантажити.

З огляду на те, скільки у мене постійно підключених пристроїв і як вимогливо я ставлюся до стабільності і швидкості інтернет-з'єднання, я все одно розумію, що для мене ROG Rapture GT-AX11000 — річ абсолютно надлишкова.

2 Деякі дрібниці

У ROG Rapture GT-AX11000 немає USB Type-C, а LAN-портів всього чотири (існують роутери, в яких їх уже шість).

А ще ROG Rapture GT-AX11000 можна прикріпити на стіну. Можливо, з дизайнерських міркувань, але все ж, знайдуться ті, кому це не до вподоби.

А ще він реально завеликий. Якщо матимете бажання дійсно долучитися до ROG Rapture GT-AX11000, спочатку подивіться на нього наживо.

Вердикт НВ
9 / 10

ASUS ROG Rapture GT-AX11000 — можливо, найбільш потужний і просунутий роутер у світі. Він вражає дизайном, функціоналом і заточений під потреби геймерів. Але цінник шалений, тому назвати цей маршрутизатор розумною покупкою можна тільки тоді, коли ви дійсно розумієте, навіщо вам Game Boost, Open NAT та інші невідомі слова.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X