Дешевше за гриби. Пробуємо бюджетний роутер Mercusys AC12G

28 липня 2020, 06:17

Mercusys AC12G — роутер з цінником 899 грн. Здавалося б, про що тут говорити? Але насправді, більшості простих користувачів нема чого переплачувати за роутер.

Дивно, звичайно, чути це з вуст людини, яка в останні кілька років користується виключно топовими роутерами (мій нинішній домашній роутер має цінник 8 тис грн).

Однак, звичайній людині такі рішення взагалі-то не потрібні.

Відео дня

У звичайної людини вдома буквально два-три пристрої, постійно підключених до WiFI (смартфон, ноутбук, телевізор зі Smart-платформою).

І ніяких чудес тут не потрібно. Ні рекордів швидкостей (звичайна людина навіть не знає, як їх вимірювати), ні тонкощів налаштування мереж (дай бог, щоб обиватель поставив пароль доступу складніше, ніж 1234567890).

Аби все працювало, фільми вантажилися, відеодзвінки не гальмували і т. д.

Пам'ятаю часи, коли найдешевші роутери насилу справлялися з такими завданнями. І поки ти дивився фільм на одному ноутбуці, зателефонувати по скайпу з іншого могло стати проблемою.

Але ось настали інші часи, і роутер за 800 з чимось грн з легкістю справляється з такими завданнями.

Mercusys AC12G (Фото: НВ)
Mercusys AC12G / Фото: НВ

Mercusys AC12G — що сподобалося

1 Простота налаштування

Гіки можуть впевнено проходити повз. Цей роутер не представляє інтересу для любителів колупатися в налаштуваннях.

Він налаштовується через браузер «по-старому». Процедура проста. Якщо ви хоч раз в житті налаштовували будь-який роутер, той і Mercusys AC12G зможете налаштувати буквально за хвилину.

2 Параметри

Для свого цінника Mercusys AC12G забезпечує цілком гідний функціонал.

Це — роутер стандарту AC1200, він підтримує роботу в двох діапазонах — 2,4 ГГц і 5 ГГц.

Швидкості тут заявлені не феноменальні — 330 і 867 Мбіт/сек, відповідно. На практиці, швидкості, звичайно, нижче. Але звичайному користувачеві їх вистачить позаочі.

Я не можу сказати, що проводив масштабні експерименти. Але можу сказати, що при використанні мережі 5 ГГц роутер Mercusys AC12G цілком здатний забезпечити одночасну роботу двох пристроїв з великим навантаженням — телевізор на Android з фільмом в онлайні якості 1080p) і ноутбук з YouTube (теж у високій якості).

Мережа 2,4 ГГц на цьому роутері для стрімінгу зовсім не підходить. На телевізорі фільм може підвисати.

В цілому, за свої гроші з'єднання цілком прийнятне.

3 Площа покриття

Велика «трійка», що виходить на обидва бокии будинку, без проблем цілком покривалася Mercusys AC12G з мережею 5 ГГц.

У далекому (від роутера) кінці квартири сигнал ставав відчутно слабше, але дивитися YouTube на ноутбуці це не заважало.

4 Ціна

Mercusys AC12G зараз коштує 899 грн.

За свої гроші він дає користувачеві точнісінько те, що обіцяє. Два діапазони і цілком прийнятну швидкість. Що ще потрібно від недорогого роутера?

Mercusys AC12G (Фото: НВ)
Mercusys AC12G / Фото: НВ

Mercusys AC12G — що не сподобалося

1 Немає застосунка

Вище я писав про простоту налаштування роутера. Це — плюс. Але є і неприємний момент. У Mercusys AC12G немає можливості налаштування і управління через застосунок.

Не скажу, що це великий мінус. Вся ця стаття побудована навколо ідеї про те, що простій людині зайві функції в роутері не потрібні.

Однак, застосунок часом буває зручним інструментом. Наприклад, відключити інтернет для кота під час вашої відсутності, а то хіба мало, що він там з торрентів накачає.

2 Простенький дизайн

Начебто нерозумно чіплятися до дизайну бюджетного пристрою. Але все ж.

Ви цілком можете бути невибагливим «чайником» і задовольнятися найпростішим роутером з мінімумом налаштувань.

Але при цьому ви можете бути особистістю з тонкою душевною організацією. І вам не дуже захочеться, щоб на акуратній поличці у вашій акуратній кімнатці стояла непоказна чорна коробочка. Та ще й з рогами.

Є роутери, які вам навіть не захочеться ховати. Але Mercusys AC12G ви, швидше за все, будете намагатися заховати десь від очей подалі.

3 Ергономіка

Тут буде теж трохи притягнуто за вуха, але все ж.

У Mercusys AC12G всього три гігабітних LAN-порти багатьох роутерів, навіть недорогих, їх чотири). І вони розташовані у виїмці на задній спинці пристрою так, що встромляти шнур цілком зручно, а ось відключати — не дуже.

У LAN-кабелів є фіксувальний «язичок», його натискати в цьому випадку не дуже зручно.

З іншого боку, мені складно уявити, щоб це комусь реально доставило незручності.

Я взагалі слабо уявляю, хто і навіщо сьогодні використовує LAN-з'єднання (знову таки, в контексті цієї статті, де мова йде про простих обивателів).

І тим більше, складно уявити собі, щоб хтось часто вставляв і виймав LAN-кабелі в роутер.

4 Нема USB-роз'єму

Його немає в багатьох недорогих роутерах, тож дивуватися тут нічому. Але не відзначити цей факт у огляді було б теж невірно. Якщо вам чогось знадобитися підключити до роутера флешку або зовнішній накопичувач... вам доведеться підшукати інший роутер.

Mercusys AC12G (Фото: НВ)
Mercusys AC12G / Фото: НВ
вердикт НВ
7 / 10

Mercusys AC12G - чи не найдоступніший за ціною роутер стандарту AC1200. Зірок з неба не вистачає. Але і претензій до нього особливих немає.

Купити Mercusys AC12G за відмінною ціною.

Показати ще новини
Радіо НВ
X