Вчені відновили, як працював мозок вимерлого сумчастого вовка

24 січня 2017, 07:02
Команда американських і австралійських учених реконструювала будову мозку вимерлого тілацину

Дослідники з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) використовували технологію 3D візуалізації, щоб відтворити мозок тварини, пише Science Alert.

Останній тілацин, або сумчастий вовк, в світі помер в австралійському зоопарку в 1936 році. Але вчені вперше змогли використати технології обробки зображень для відновлення принципів роботи мозку представників цього виду, зумівши отримати нові дані про поведінку цих істот.

Відео дня

Дослідники вивчили два з чотирьох зразків мозку тілацина, що залишилися у світі: один, взятий зі Смітсонівського інституту, а інший з австралійського музею, обом препаратам було близько сотні років.

Учені використовували для своєї роботи магнітно-резонансну томографію, а також дифузійно-тензорную МРТ, яка показує провідні шляхи мозку. Потім вони порівняли організацію мозку вимерлої тварини і його найближчого сучасного родича — тасманийского диявола.

"Наша реконструкція провідних шляхів білої речовини мозку тилацина узгоджується з непідтвердженою поки теорією, що тілацини займали більш складну екологічну нішу в порівнянні з нинішніми тасманийскими дияволами", - говорить провідний дослідник Грег Бернс.

В більш великому мозку тілацина більше ділянок кори виділено на зони, відповідальні за розрахунок і планування. Вчені прийшли до висновку, що він був повноцінним хижаком, який вбивав своїх жертв під час полювання, а не просто падальником, як тасманійський диявол.

Втім, у вчених, можливо, з'явиться шанс перевірити свої теорії на практиці. Восени 2016 року НВ повідомляло, що тварину, дуже схожу на вимерлого в 1936 році сумчастого вовка - тілацина - змогли зняти на відеокамеру.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X