Вчені планують відродити вимерлого каспійського тигра

20 січня 2017, 15:52
Каспійські тигри зникли з лиця Землі 50 років тому, але тепер з'явилася надія на їх воскресіння

Ідею про воскресіння цієї тварини за допомогою схожого з ним амурського тигра вже підтримало уряд Казахстану, де ці великі хижаки зустрічалися ще в 1950-х роках, повідомляє Science Alert.

Відео дня

Автори дослідження пишуть, що фенотип амурського тигра може адаптуватися до "посушливих умов місця впровадження" в Центральній Азії, де вони будуть реінтродуцовані.

Для цього планується створити державний природний резерват в Алматинській області. Зараз вирішується питання про виділення земель загальною площею 437 тисяч гектарів, але вчені називають цифру в 700 тисяч гектарів, як ідеальний варіант для повноцінного відновлення виду в дикій природі. В якості першочергових заходів планується створення кормової бази для тигрів.

"По-перше, необхідно зупинити деградацію прибережної зони, викликану неконтрольованими пожежами. По-друге, необхідно відновити популяцію диких копитних тварин в цій області. Тільки на це піде до 15 років", - вважає один з авторів дослідження, біолог Михайло Пальцин.

Дослідження показує, що, якщо ввести в регіон близько 40 амурських тигрів, їх популяція може досягти сотні протягом найближчих 50 років. Це число не здається величезним, але слід пам'ятати, що в дикій природі залишилося лише близько 500 амурських тигрів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X