В Австралії знайшли спосіб виробництва графена з соєвої олії

1 лютого 2017, 10:40
Дослідникам вдалося перетворити доступну рослинну олію на графен

Це вже другий прорив у промисловому виробництві графена за останні кілька тижнів, зазначає Science Alert.

На відміну від технології, знайденої в Канзасі, австралійцям для виробництва графена не потрібен вакуум. Нова технологія GraphAir включає нагрівання соєвої олії в трубчастій печі, в результаті чого олія розкладається на блоки вуглецю. Цей вуглець потім швидко охолоджують на никилевой фользі, де і утворюється тонкий прямокутник графена всього лише в один нанометр товщиною.

Відео дня

"Цей процес використання навколишнього повітря для виготовлення графену є швидким, простим, безпечним, потенційно масштабованим на промислові масштаби", - запевняє один з дослідників, Чжао Цзюнь Хан з об'єднання CSIRO в Австралії.

За словами дослідників, ця техніка дешевше і простіше, ніж інші методи створення графена. За попередніми розрахунками, вона може знизити вартість виробництва графена в 10 разів.

Команда дослідників стверджує, що на наявному в їх розпорядженні обладнанні можна створити пластину графена розміром з кредитну карту.

Графен — це двовимірна форма вуглецю, в якій атоми утворюють шар товщиною в один атом. Графен був відкритий в 2004 році Андрієм Геймом і Костянтином Новоселовим. Це матеріал з високою рухливістю електронів з усіх відомих науці. Саме ця його властивість зробила його необхідним в електроніці, каталізаторах, елементах живлення та композитних матеріалах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X