Несподівана революція. Вчені знайшли спосіб отримання дешевого графена

30 січня 2017, 14:15
Група фізиків з університету Канзасу випадково знайшла новий спосіб отримання графена

Для отримання графена достатньо заповнити камеру згоряння ацетиленом або газоподібним етиленом і киснем, а потім за допомогою автомобільної свічки запалювання викликати детонацію суміші газів, пише Science Daily.

Відео дня

Таким чином, процес отримання графена полягає у вибуху матеріалів з високим вмістом вуглецю.

Дослідники розробляли спосіб отримання вуглецевого аерозольного гелю. Після детонації утворювалася сажа, в якій знайшли графен. Вчені заявляють, що вони не планували отримати цей матеріал, їм просто пощастило.

"Ми виявили життєздатний спосіб створення графена. Серед його плюсів - економічна доцільність, можливості для великомасштабного виробництва і відсутність шкідливих хімічних речовин. Енергія, необхідна для того, щоб зробити грам графена нашим способом - це всього одна іскра. Ми не планували робити графен, ми робили зольгель, але нам пощастило", - говорить співавтор відкриття, професор Кріс Соренсен.

За словами вчених, новий метод дозволяє отримувати графен грамами, а не міліграмами, як при використанні інших методів.Графен — це двовимірна форма вуглецю, в якій об'єднані в гексагональну кристалічну решітку атоми утворюють шар товщиною в один атом. Графен був відкритий в 2004 році Андрієм Геймом і Костянтином Новосьоловим. За відкриття графену Гейм і Новосьолов в 2010 році отримали Нобелівську премію з фізики.

Графен має дуже високі показники міцності. Лист графену площею в один квадратний метр і товщиною в один атом здатний утримувати предмет вагою 4 кілограми. Крім того, графен має гарну теплопровідність, а деякі його властивості взагалі унікальні: так, графен — матеріал з найвищоюрухливістю електронів з усіх відомих науці. Саме це його властивість зробило його необхідним в електроніці, каталізаторах, елементах живлення та композитних матеріалах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X