Без опору. Вчені активували надпровідність графена

20 січня 2017, 09:50
Дослідники Кембріджського університету з'ясували, як запустити здатність графена служити надпровідником

Вперше вчені змогли домогтися надпровідності в цьому матеріалі без необхідності змінювати його атомами кальцію, як це робилося раніше, повідомляє Science Alert.

"Давно вважалося, що графен може стати надпровідником в правильних умовах. Ми хотіли з'ясувати, чи вдасться активувати це властивість", — розповідає доктор Джейсон Робінсон, один з авторів дослідження.

Відео дня

Досягти таких результатів вдалося за рахунок об'єднання графену з празеодім-церій оксидом міді. Завдяки використанню цього матеріалу вчені змогли чітко відокремити надпровідність графена від властивостей того матеріалу, на який його помістили. "Те, що ми бачили в графені, було абсолютно іншим типом надпровідності, ніж у празеодім-церій оксиді міді", - підкреслив Робінсон.

Надпровідний графен відкриває нові можливості для електротехніки. Так, дослідники припускають, що він підійде для створення квантових пристроїв, необхідних для високошвидкісних обчислень. Проте, результат, отриманий в Кембриджі, потребує перевірки іншими групами вчених.

Раніше НВ повідомляло, що Массачусетський технологічний інститут презентував матеріал на основі графену, який набагато міцніше і легше сталі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X