Живе тільки в одному лісі. У Мексиці виявили новий вид ящірок
Міжнародна група дослідників виявила новий вид ящірок з роду Abronia, який мешкає в лісах західного штату Чьяпас, Мексика.
Нещодавно виявлений вид, що отримав назву Abronia morenica, відомий тільки з околиць місцевості в Сьєрра-Мадре-де-Чьяпас.
Абронія — великий рід комахоїдних деревних ящірок середнього розміру. В основному вони живуть у гірських лісах, у запоні високих зрілих дубів або сосен.
«Це доісторичний потойбічний ліс. Ви йдете крізь завитки густого туману від хмар, а з дерев спускаються папороть і орхідеї», — сказав доктор Адам Клауз, науковий співробітник Музею природної історії округу Лос-Анджелес.
«Ящірка — частина чудової колекції культових тварин, що мешкають у цих ізольованих лісах, таких як ягуари, коатові і птиці, такі як чудовий кетцаль і рогата гуань. Ми з гордістю додаємо цю ящірку в цей список унікальних видів і підкреслюємо чудову роботу, яку спільнота Сьєрра-Морена робить, керуючи цим лісом», — додав він.
Наукова назва ящірки, Abronia morenica, віддає данину поваги незвичайному коричневому забарвленню дорослих самців («морено» іспанською мовою часто означає «коричнева шкіра»), а також сусідньому місту Сьєрра-Морена, якей підтримало вчених у відкритті.
«Вченим знадобилося так багато часу, щоб дізнатися, що ці ящірки взагалі існують. Коли ви виходите на їх пошуки, удача є великим фактором. Ці ящірки настільки загадкові, що дуже приємно побачити тільки одну особину, а тим паче зовсім новий вид», — сказав доктор Клауз.
Почасти через невеликий відомий ареал доктор Клауз і його колеги рекомендують віднести Abronia morenica до категорії таких, що перебувають під загрозою зникнення в Червоній книзі. Крім інших загроз їхньому довгостроковому виживанню, проживання в одному лісі на вершині гори робить цих ящірок особливо уразливими до зміни клімату.
«Відкриття показує, наскільки мало ми знаємо про наш природний світ, особливо в тих областях, куди люди рідко ступають», — сказав Адам Клауз.
Раніше НВ писав, що китайські палеонтологи ідентифікували новий вид ящірки, вивчивши скам’янілі останки всередині мікрораптора, одного з видів, що мешкали в ранньому крейдяному періоді.
Скам’янілість віком близько 100 млн років виявили 2005 року в провінції Ляонін на північному сході Китаю.
Мікрораптор — один з маленьких м’ясоїдних динозаврів. Науковці з Інституту палеонтології і палеоантропології хребетних Академії наук Китаю виявили в шлунку одного з мікрорапторів ящірку, яка майже повністю збереглася.
Ящірка збереглася майже повністю, що свідчить про те, що її проковтнули цілком і головою вперед. Це означає, що мікрораптор, маючи примітивну травну систему, харчувався способом, подібним деяким сучасним хижим птахам і ящіркам.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.