Останній обід. Вчені знайшли в скам’янілому динозаврі новий вид ящірки

18 липня 2019, 12:03

Китайські палеонтологи ідентифікували новий вид ящірки, вивчивши скам’янілі рештки всередині мікрораптора, одного з видів, що мешкали в ранньому крейдяному періоді.

Скам’янілість віком близько 100 млн років була знайдена в 2005 році в провінції Ляонін на північному сході Китаю, повідомляє агентство Сіньхуа.

Мікрораптор — один з маленьких м’ясоїдних динозаврів. Науковці з Інституту палеонтології і палеоантропології хребетних Академії наук Китаю виявили в шлунку одного з мікрорапторів ящірку, яка майже повністю збереглася.

Відео дня

На відміну від раніше відомих науці інших видів ящірок раннього крейдяного періоду, цей вид ящірок має незвичайні зуби і кістки.

Як повідомила науковий співробітник інституту Чжоу Цзінмей, мікрораптор, як відомо, харчувався ссавцями, птахами, рибами і ящірками. Це четвертий за рахунком випадок виявлення скам’янілого микрораптора зі збереженим вмістом в шлунку.

Ящірка збереглася майже повністю, що говорить про те, що її проковтнули цілою і головою вперед. Це означає, що мікрораптор, маючи примітивну травну систему, харчувався способом, подібним деяким сучасним хижим птахам і ящіркам.

На відміну від скам’янілостей випорожнень і кісток, скам’янілості вмісту шлунка є прямим свідченням особливостей харчування. За словами Чжоу Цзінмей, взаємозв'язок між хижаками і їх здобиччю дає можливість краще зрозуміти повну картину екосистеми.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X