Гігантський телескоп в Китаї і прибуття Juno до Юпітера – головні новини тижня в науці і техніці

8 липня 2016, 20:01
Космічний апарат Juno завершив тривалу подорож до Юпітера і почав вивчення планети, а в Китаї завершилося будівництво найбільшого у світі радіотелескопа FAST

1Китай виношував плани будівництва радіотелескопа FAST ще з 1994-го року, але реалізував їх тільки тепер. Діаметр найбільшого в світі радіотелескопа становить 500 метрів, а площа його поверхні, що відбиває, така ж, як у 30 футбольних полів. У вересні FAST почне роботу і допоможе вченим у пошуку пульсарів, гравітаційних хвиль і позаземного життя.

Відео дня

2Juno 5 років рухався у напрямку Юпітера і, нарешті, його подорож підійшла до кінця. Космічний апарат вийшов на орбіту планети. Спершу Juno буде перебувати на 53-денний орбіті, а потім вийде на 14-денну. Апарат допоможе розкрити таємниці газового гіганта. Juno належить шукати воду, вивчати полярні сяйва і вирішувати інші задачі.

3Хіміки з Корнельського університету (США) заявили, що на Титані (супутнику Сатурна) може існувати життя, не пов'язане з водою. До такого висновку вони прийшли, побудувавши модель хімічних процесів, які можуть відбуватися на супутнику.

4Дослідники з Вашингтонського університету записали на ДНК рекордну кількість інформації. Замінивши нулі і одиниці цифрової інформації на чотири "букви" азотистих основ А, Ц, Р і Т, вони записали понад 200 Мб даних. Вчені вважають, що в майбутньому ДНК може стати основним матеріалом для архівування інформації.

5вимірила

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X