Китай побудував найбільший у світі телескоп для пошуку інопланетян

4 липня 2016, 12:56
У Китаї завершено будівництво FAST – найбільшого в світі радіотелескопа, який допоможе вченим у пошуку позаземного життя

Діаметр телескопа FAST (Five-hundred-meter Aperture Spherical Telescope) становить 500 метрів. Його поверхня, що відбиває, складається з 4450 панелей, які займають площу розміром з 30 футбольних полів.

Відео дня

FAST розмістився у провінції Гуйчжоу, і його спорудження зайняло 5 років. Втім, ідея створення цього телескопа з'явилася набагато раніше. Ще з 1994 року Китай почав будувати плани зі спорудження FAST і підшукувати для нього відповідне місце. Будівництво обійшлося країні в $180 мільйонів.

Новий радіотелескоп почне роботу у вересні і буде використовуватися для пошуків пульсарів, гравітаційних хвиль і позаземного життя.

Протягом наступних 2-3 років користуватися телескопом будуть тільки китайські вчені. Вони будуть налаштовувати FAST і проводити з його допомогою перші дослідження. Після цього телескоп стане доступний вченим усього світу.

Як повідомлялося раніше, через будівництво радіотелескопа жителів прилеглої території закликали залишити свої оселі, щоб не заважати роботі FAST. Передбачається, що до вересня близько 9000 мешканців Гуйчжоу будуть переселені. Їм обіцяна компенсація в розмірі 12000 юанів ($1800).

Показати ще новини
Радіо НВ
X