Вчені з'ясували, що на супутнику Сатурна може бути життя, якому не потрібна вода

7 липня 2016, 12:39
У пошуках позаземного життя вчені шукають на інших планетах ознаки води в рідкій формі. Однак Титан мє умови, в яких можуть розвинутися життєві форми, не пов'язані з водою, заявляють вчені з Корнельського університету (США)

Титан характеризується екстремальними умовами. На поверхні супутника існують річки і озера, але вони складаються з метану і етану, а атмосфера в основному складається з азоту. Тим не менше, дослідники з Корнельського університету вважають, що на Титані може існувати життя, хоч і в незвичній для нас формі.

Відео дня

"Ми звикли до наших умов на Землі, - говорить хімік Мартін Рам. – Наш науковий досвід отриманий при кімнатній температурі в нашому навколишньому середовищі. Титан – зовсім інший звір".

Припущення Рама і його колег про існування життя на Титані засноване на даних про наявність в атмосфері супутника молекул циановодню (HCN). Побудувавши комп'ютерну модель, вчені з'ясували, що в умовах, що спостерігаються на Титані, з HCN можуть формуватися полімери полііміни. Вони здатні поглинати сонячну енергію і можуть стати можливим каталізатором для зародження життя.

"Якщо подальші спостереження покажуть, що в місцях, подібних Титану, можлива пребіотична хімія, це буде прорив, - каже Рам. – Наша робота вказує на те, що на Титані існують передумови для процесів, здатних привести до появи різних форм життя, але це тільки перший крок".

Показати ще новини
Радіо НВ
X