Тихий океан практично зцілився від радіації після аварії на Фукусімі

6 липня 2016, 16:38
Через 5 років після аварії на японській АЕС "Фукусіма-1" рівень радіації в Тихому океані практично повернувся до показників, що спостерігалися до катастрофи

Виміри рівня радіації в Тихому океані проводила міжнародна група дослідників на чолі з вченими з австралійського Університету Едіт Коуен. За словами одного з авторів дослідження Пере Маске, рівень радіації в океані повернеться до колишніх показників через 4-5 років.

Відео дня

Втім, не всі висновки вчених звучать настільки обнадійливо. "У той же час морське дно і затока поблизу атомної електростанції все ще сильно забруднені, і потрібний подальший моніторинг рівня радіації і спостереження за морськими мешканцями".

Для вимірювання радіації в Тихому океані міжнародна група вчених провела 20 замірів, аналізуючи рівень радіоактивного цезію у воді від японського і до північноамериканського узбережжя.

Незважаючи на те, що океан демонструє ознаки оздоровлення, вчені закликають не втрачати пильності і продовжувати спостереження, оскільки небезпечні речовини з АЕС все ще потрапляють у воду. Японська влада робить заходи, щоб мінімізувати цю шкоду. Очікується, що повна ліквідація наслідків аварії займе 30-40 років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X