Бери і роби! Топ-13 українських стартапів 2018 року

24 грудня 2018, 14:03

Блокчейн, штучний інтелект, платіжні системи для кіберспорту та стрімінгові платформи. Це — далеко не повний список сфер, в яких досягли успіху українські компанії на світовому ринку. З огляду на це, НВ склало топ-13 вітчизняних стартапів 2018-го.

У передчутті Нового року, НВ вже починає потихеньку проводжати старий і підводить підсумки 2018-го. Днями ми писали про кращі автомобілі за останні 12 місяців, про найгучніші скандали і обмани в техносфері у 2018-му, лякаючі археологічні відкриття та нові тренди на ринку смартфонів.

Відео дня

Тепер настав час згадати про тих, завдяки кому назва нашої країни частіше з’являється в інформаційному полі. Як правило, якщо бізнес з України стає успішним — він залишає Україну і приживається в більш розвинених країнах. Але, саме такі приклади надихають багатьох наших співвітчизників, які також хочуть підкорити світ своїми ідеями.

З огляду на це, НВ склало топ-13 вітчизняних стартапів 2018 року.

GitLab


Сервіс для розробки IT-проектів було створено у 2011-му і його співзасновником є харків'янин Дмитро Запорожець. За кілька років, компанія залучила мільйони доларів інвестицій, розділилася на два підприємства, придбала конкуруючий сервіс і відкрила офіси в Каліфорнії та у Нідерландах.

Як розповів НВ СЕО та керуючий партнер першого інноваційного парку в Україні UNIT. City Макс Яковер, тільки у 2018-му GitLab отримали $120 млн інвестицій, і ця компанія є першим українським «єдинорогом» (підприємець Ейлін Лі запропонувала називати єдинорогами ті стартапи, капіталізація яких перевищила $1 млрд за п’ять років).

В інтерв'ю виданню AIN декілька місяців тому, Дмитро Запорожець заявив, що зараз GitLab має понад 350 співробітників у 45 країнах, а найближчими роками компанія планує збільшити штат удвічі і продавати свої акції на біржі.

People.ai

Ще один стартап з українським корінням, який працює у b2b-сегменті. На сайті компанії вказано, що вони допомагають їх клієнтам у продажах, маркетингу та «відкритті можливостей будь-якого доходу від кожного споживача».

«People.ai залучив $30 млн від легендарних Andreessen Horowitz і Y Combinator. А ще стартап потрапив в десятку компаній з найкращою корпоративною культурою в США», — говорить Макс Яковер.

Засновник компанії Олег Рогінський розповів виданню Tech Crunch, що він теж хотів би зробити свою компанію публічною, але для цього вони спершу повинні зміцнитися, як компанія, яка надає рішення на основі штучного інтелекту (ШІ) для підприємств.

Штаб-квартира People. ai розташована в Сан-Франциско, а сама компанія займається моніторингом зв’язку між продавцями і споживачами за рахунок ШІ і машинного навчання.

Bitfury


Так, виявляється українці доклали свою руку і до становлення криптовалют. Валерій Небесний разом зі своїм тезкою з Латвії Валерієм Вавілов заснували компанію Bitfury на зорі існування біткоін.

Партнери вчасно усвідомили прогресивність цифрових грошей і вирішили продавати обладнання для майнінгу криптовалют. Спочатку вони перепродували ASIC-процесори, які потрібні саме для майнінгу біткоін, а пізніше самі почали виробництво апаратури.

У 2018-му Bitfury отримала найбільший інвестиційний внесок — $80 млн, і сьогодні офіси компанії розташовані в Сан-Франциско, Вашингтоні, Гонконзі, Лондоні та Амстердамі. Керівник UNIT. City каже, що компанію вже називають блокчейн-єдинорогом.

Neuromation


Стартап заснували киянин Максим Прасолов і його партнер Костянтин Гольцев у 2016-му.

Як уже писало НВ, за допомогою технології блокчейн, підприємці створили маркетплейс для побудови штучних нейронних мереж. А саме — інструмент для створення ШІ, який використовується не лише в анімації, але і в медицині, роздрібній торгівлі, біотехнологіях.

На початку 2018-го, Neuromation зібрав $72,5 млн. Крім головного офісу в Талліні, компанія має свої підрозділи у Києві і Сан-Франциско.

YayPay


Співзасновник YayPay Євген Виборов прийшов в стартап через рік після його створення Ентоні Венусом.

Зараз компанія розвиває фінансові технології. Згідно Tech Crunch, YayPay — це відмінний сервіс для обробки неоплачених рахунків, оскільки він аналізує аналізує попередні рахунки і прогнозує, коли ви повинні отримати гроші, в залежності від клієнта і характеру рахунку.

У 2018-му компанія отримала $8,4 млн інвестицій і збільшила кількість своїх клієнтів в п’ять разів — до 480 компаній.

DreamTeam


Кіберспортсмен і керівник відомої киберспортівної команди Natus Vincere (NaVi) Олександр Кохановський заснував DreamTeam у листопаді 2017-го.

Стартап почав розвивати досить популярний напрям — стрімінгові платформи, що дозволяють клієнтам використовувати комп’ютерні потужності віддалено і транслювати їм відеоігри.

Компанія буквально злетіла і привернула на ранній «посівній» стадії інвестицій неймовірні $5 млн. Зараз на їхньому сайті доступний функціонал по СS: GO і League of Legends, а незабаром планується вихід Dota 2, Overwatch і Fortnite.

YouTeam


Заснований у 2014-му, повністю український стартап зі Львова також потрапив під крило каліфорнійського венчурного фонду Y Combinator.

Стандартна угода з Y Combinator для відібраних стартапів становить $120 тис. за 7% участі в компанії. У випадку з YouTeam, як розповідав НВ її співзасновник і CEO Антон Міщенко, співпраця буде «на дещо кращих умовах».

За його словами, Y Combinator визнав — львівський стартап працює на великому та перспективному ринку. Крім того, він займається вирішенням актуальних проблем і має перспективну команду. «Для нас це величезна можливість опинитися серед когорти кращих early-stage стартапів», — зазначив Міщенко.

Команда позиціонує себе, як «маркетплейс для оренди програмістів» і зараз має офіси у Львові та Лондоні.

Restream


Андрій Суржінскій і Олександр Худа заснували Restream у 2014-му. Компанія пропонує стрімінгові послуги для трансляції вашого контенту більш ніж на 30 платформ одночасно.

Мультістрімінговий стартап залучив близько $4,5 млн для розробки програмного забезпечення для машинного навчання. Це потрібно для того, щоб аналізувати поведінку користувачів і запобігти технічним перешкоди.

Штаб-квартира команди розташована в місті Остін (Техас), а ще один офіс вони мають у Києві.

Preply

Подібно до онлайн-курсів Prometheus, цей стартап-освітня платформа пропонує користувачам онлайн-репетиторів з усього світу для вивчення мов і різних навчальних предметів.

Компанія була заснована у 2012-му і спочатку пропонувала свій сервіс для України та країн СНД. Тепер, штаб-квартира Preply розташована у Бостоні і в 2019-му планує відкрити свій офіс в Барселоні.

За словами Макса Яковера, зараз у стартапу більше 10 тис. репетиторів, що викладають 40 мов для 100 тис. користувачів з 160 країн.

Ugears


Більш екзотичний продукт пропонує компанія українця Геннадія Шестака, — стартап виробляє 3D-пазли з дерева.

Дерев’яні пристрої для настільних ігор вміщають холдер і бокс для гральних карт (перший розрахований на 500 штук, другий — на 120), модульна вежа для кидання кубиків (dice tower), а також дерев’яна книжка-чохол для правил гри. Ціни варіюються від $23 за окремий пристрій до $116 за набір з усіх п’яти виробів.

У 2018-му дві успішні кампанії зі збору грошей принесли Ugears $460 тис., а також продукція компанії з’явилася на полицях фірмових магазинів Disney.

Lametric

Розумний годинник LaMetric Time належать львівському стартапу Smart Atom. Пристрій може показувати не лише час, але і дані про погоду, новини, повідомлення соцмереж та електронної пошти. В смарт-годинах також передбачені функції таймера, секундоміра, будильника та інші.

Проект зібрав $370 тис. на Kickstarter в 2014-му і почав поставляти свої пристрої в різні країни Європи, Північної Америки та Азії.

Середня ціна годинника — $200. В Україні їх можна купити за 5 тис. грн.

Kwambio

На цей раз одеський стартап, який ще у 2016-му відкрив в Україні фабрику 3D-друку керамічних виробів.

Kwambio пройшов у виробничий акселератор Stanley+Techstars влітку 2018-го. Українською компанією також зацікавилися такі гіганти, як Tesla, Sony, Lockheed Martin і NASA.

Крім цього, Kwambio пропонує унікальне програмне забезпечення, що дозволяє інженерам та дизайнерам з усього світу безпосередньо зв’язуватися з власниками 3D-принтерів і виробляти свої 3D-моделі.

Штаб-квартира компанії розташована в Нью-Йорку, а також вона має офіси в Лондоні та Одесі.

Grammarly

Мабуть, один з найуспішніших і відомих українських стартапів. Звичайно, зараз компанію вже навряд чи можна назвати молодою, адже вона була заснована у 2009-му і тепер є популярним освітнім сервісом у світі.

Додатком з перевірки граматики і правопису текстів англійською мовою щодня користуються десятки мільйонів людей по всьому світі. Компанія продає платну підписку на свої послуги для університетів, великих компаній і приватних осіб, що значно спрощує ведення ділової переписки.

У 2017-му Grammarly залучили $110 млн інвестицій, і зараз компанія посідає 495 місце в рейтингу найбільш популярних сайтів Alexa у світі, і 242 місце — в США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X