17 січня 2022, 20:03
Порятунок оперативної пам’яті та зручність користування. 10 лайфхаків для Google Chrome, які суттєво полегшать ваше життя в інтернеті
Браузер — це чи не найважливіша програма на вашому комп’ютері. Це ваш міст в інтернет, куди зараз перетікає мало не більша частина наших життів — робота, спілкування з друзями та рідними, можливість дізнатися про розклад ЦНАП чи льодової арени.
Нещодавно ми пояснювали, чому Chrome — далеко не найкращий браузер з точки зору безпеки персональних даних (спойлер: все через любов Google до рекламних трекерів, які відстежують кожну вашу дію).
Однак, вибираючи для себе веббраузер, люди швидше звертають увагу на його зручність для користувача і швидкість роботи. Якщо розглядати лише ці параметри, то популярність Google Chrome нікого не має здивувати — це, безумовно, найбільш використовуваний браузер у світі: ним користуються 64 користувачі зі 100.
Проте далеко не всі використовують його можливості на повну. Я зібрав кілька лайфхаків, які допоможуть вам краще зрозуміти Chrome та почати використовувати весь його потенціал.
Передплатіть, щоб прочитати повністю
Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою
Моя найкраща порада — переходьте на Brave, про який я писав матеріал минулого року. Цей браузер візуально дуже схожий на Chrome, проте відрізняється набагато кращими налаштуваннями вашої безпеки. Зазначу, що практично всі поради цієї статті актуальні і для Brave, але це буде наш з вами маленький секрет :)
Запуск браузера
Ви можете налаштувати запуск Chrome так, як вам зручно. Браузер може відкривати як порожню вкладку, щоб кожен ваш новий захід в інтернет починався з чистого аркуша, так і запам’ятовувати вкладки, які ви закрили під час останнього користування. Так ви не втратите інформацію, з якою працювали раніше.
Ба більше, ви можете встановити відразу кілька адрес, які Chrome відкриватиме при кожному запуску.
Щоб вибрати установки запуску, перейдіть до Налаштування — Після запуску Chrome.
Розширення
Chrome зручний тим, що ви можете поставити собі безліч розширень, які повністю змінять роботу браузера. Вбудовані перекладачі, блокувальники реклами, програми для запису екрана або включення темного режиму на всіх сайтах — знайти там можна практично все, що завгодно.
Вибрати все, що завгодно, можна тут.
Ярлики для ваших сайтів
Chrome дозволяє в декілька кліків зробити ярлик на робочий стіл для швидкого доступу до вашого улюбленого сайту. Для цього натисніть на три точки у верхньому правому куті, виберіть поле Інші інструменти — Створити ярлик.
Онлайн-калькулятор
Іноді виникають ситуації, коли вам потрібно швидко провести якийсь математичний розрахунок. Вже давно не потрібно для цього шукати телефон, відкривати застосунок Калькулятор і вбивати циферки. Все це можна зробити прямо в адресному рядку Chrome.
Створення посилання на певний фрагмент сторінки
Якщо ви хочете звернути увагу на певну частину тексту, ви можете виділити його, натиснути праву кнопку миші та вибрати поле «Копіювати посилання на виділений текст». Вуаля, тепер ваш друг точно не зможе з'їхати на «ой, там стільки тексту, що я якось не знайшов».
Врятуйте закриту вкладку
Якщо ви помилково закрили вкладку, ви без проблем можете виправитися за допомогою комбінації клавіш Ctrl + Shift + T. Також ви можете натиснути правою кнопкою миші на + в панелі вкладок і вибрати поле «Відкрити закриту вкладку знову».
Війна за оперативку
Одна з головних проблем Chrome — це досить ненажерливий браузер. У компанії це розуміють і минулого року випустили оновлення, яке мало розвантажити оперативну пам’ять вашого комп’ютера, проте браузер від Google все одно залишається одним з найвибагливіших у плані оперативної пам’яті. Особливо, якщо у вас відкрито багато вкладок.
Найрадикальніше вирішення проблеми — скидання до заводських налаштувань (Інструкція тут). Це ідеальний варіант, щоб почати свою історію з браузером з чистого аркуша, адже всі розширення, відкриті/збережені вкладки збільшують споживання пам’яті браузера.
Однак можна діяти й тонше.
По-перше, якщо у вас відкрито багато вкладок, спробуйте закрити частину з них. Можливо, збережіть їх у закладках або надішліть адресу в якомусь месенджері (наприклад, у Telegram зручно зберігати та шукати посилання у Вибраних повідомленнях).
По-друге, відкрийте диспетчер завдань, який покаже найненажерливіші сторінки. Можливо, вся проблема в якійсь одній вкладці, яка з'їдає стільки ж пам’яті, скільки решта 20 через велику кількість медіаконтенту на ній?
По-третє, перегляньте список своїх розширень. Якесь із них могло зламатися або просто споживати набагато більше ресурсів, ніж решта. Однак у цьому питанні можна зайти з іншого боку.
Встановлення деяких розширень допоможе вам впоратися з проблемою браку оперативної пам’яті — вони контролюють споживання оперативної пам’яті, закривають непотрібні вкладки або відправляють їх «спати». Весь процес пошуку ідеального розширення може виявитися довгим, адже знайти саме ту програму, яка буде вам підходити краще за інші, може виявитися нелегким завданням — але результат вартий того.
Ось назви деяких із тих, які ви можете спробувати для себе: Auto Tab Discard (закриває вкладки, що не використовуються, з широким набором налаштувань); The Great Suspender (відключає роботу вкладок, що не використовуються); OneTab, Session Buddy (зберігає та групує вкладки, щоб ви могли їх закрити та не втратити). Ці розширення можуть допомогти не лише браузеру, але й вашій інтернет-продуктивності.
Групи вкладок
Якщо ви вкладкоман і вам постійно потрібні саме ці 45 вкладок, щоб прочитати їх трохи пізніше (так, я теж потрапляв у цю пастку), ви можете полегшити страждання свого браузера, зберігши посилання на них у закладки. Chrome вже давно прокачав можливості закладок — тепер ви можете створювати там цілі папки та групувати їх, як вам зручно.
Це корисно відразу з двох боків — як для здоров’я вашого комп’ютера, чия оперативна пам’ять не буде пожиратися жадібними вкладками, так і для вашої зручності — всі вкладки будуть доступні вам, причому в будь-якому зручному для вас вигляді. Я, наприклад, створив собі відразу дві постійні папки — «Для роботи» та «Просто почитати» — які періодично доповнюються тимчасовими (наприклад, нещодавно я створив папку Лижі, оскільки планую купити їх собі й тепер читаю різні матеріали за темою). Отже, замість 60 вкладок, які у мене були відкриті раніше, зараз працює близько 5−10, які я закриваю наприкінці робочого дня.
І так, повірте, погляд на порожню панель відкритих вкладок — це справжнє задоволення. Такий собі гілті-плеже 2020-х.
Все своє ношу з собою
Якщо ви використовуєте Chrome на різних комп’ютерах або, наприклад, купили собі новий ноутбук, вам не обов’язково вручну встановлювати всі розширення і створювати закладки.
Клацніть три точки у правому верхньому кутку, зайдіть у Налаштування — Ви і Google. Там ви можете увімкнути синхронізацію — і тепер при вході до свого облікового запису Google з іншого комп’ютера місцевий Chrome стане невідмінним від вашого, отримавши всі ваші вкладки, закладки, розширення та налаштування.
Швидке переміщення між вкладками
Ще одна корисна функція для любителів великої кількості вкладок. Комбінація клавіш Ctrl + Tab дозволить вам перейти на наступну відкриту вкладку; Ctrl+1 перемістить вас на першу вкладку; Ctrl + 2 — на другу і так далі. Ctrl + 9 відкриє вам не дев’яту вкладку, а останню зі списку.