Україна — провінція Китаю? Блог Сергія Арабаджи

29 листопада 2017, 07:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Українські покупці приносять китайським онлайн-магазинам пристойний прибуток. Втрати українського бюджету при цьому колосальні

Обсяги покупок українців у зарубіжних інтернет-магазинах захмарні. Безумовним лідером є Китай. На жаль, загальну цифру до сих пір не підрахував жоден аналітик, і її можна оцінити лише побічно, відштовхуючись від таких "витоків" як цей або цей.

Відео дня

Китайські онлайн-гіганти витягують з України дохід приблизно в $100 млн щомісяця і жодного цента не платять до бюджету України.

Розвинені держави вже давно розуміють, "що відбувається", і змусили інтернет-гігантів платити у той чи інший спосіб. Навіть Росія запровадила так званий податок на Google і розмірковує про подальше розширення бази оподаткування для зарубіжних онлайн-сервісів.

Я підкреслю, що веду мову не про обмеження прав покупців, а про те, щоб справедливу ренту за торгівлю в нашій країні платили закордонні торговці.

У нашій країні це питання навіть не на порядку денному.

Інтернет-торгівля сьогодні – це потужна технологія, що стирає всі межі, встановлені протягом минулого технологічного періоду. Якщо не реагувати на її експансію, можна залишитися без власної торгівлі та промисловості.

Автор колонки Сергій Арабаджи, засновник і директор онлайн-сервісу порівняльних покупок Hotline.ua

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X