Linux, відкати, блокчейн. Якби я був міністром IT. Блог Дмитра Дубілета

16 листопада 2017, 13:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Якби в Україні було умовне міністерство IT, а я його очолив з достатніми повноваженнями, то ось кілька речей, які б я зробив:

– Я б перевів всі держпослуги для громадян і бізнесу в електронний вигляд за один рік, майже не витративши на це бюджетних грошей. Не вірте всім цим горе-теоретикам, що для цього потрібні складні шини, реєстри та інші довгобуди. З ними добре, але можна і без них.

Відео дня

- Я б перевів майже весь державний софт на опенсорс і відкриті ліцензії. Windows краще, ніж Linux? Oracle краще, ніж PostgreSQL? Можливо, але давайте спочатку наздоженемо Намібію за ВВП на душу населення (і не кажіть тут про вартість підтримки).

– Я б зібрав провідних вендорів і інтеграторів і пояснив їм, що якщо хоч хтось буде викритий з відкатом, то проти них розгорнеться термоядерна війна. Також я б прописав т.зв. корупційну відповідальність в шаблонних контрактах на IT-послуги та обладнання.

- Я б спробував консолідувати IT-закупівлю держорганів. По-перше, так можна отримувати кращі умови від постачальників, по-друге, менше вірогідності відкатів.

– Я б лобіював поліграф-тестування відповідальних за IT-закупівлю. У нас така практика була в банку, було дуже корисно.

– Я б спробував скоротити кількість IT-співробітників у держапараті (зокрема за рахунок централізації), а решті підняти зарплату. ДПшки були б розформовані.

– Я б зіпхнув на приватний сектор всі мислимі й немислимі функції. Роль держави повинна полягати в створенні стандартів, а не у виконанні.

А ось кілька речей, які я б НЕ робив:

– Я б не влаштовував прес-конференцій, рапортуючи про неймовірні успіхи, яких буде досягнуто через кілька років завдяки тому, що наша секретарка дописала концепцію розвитку галузі.

– Я б не писав білі, зелені і буро-малинові книги.

– Я б не їздив цілий рік по симпозіумах та конференціях по всьому світу.

– Я б оголосив мораторій хоча б на рік на вживання слова блокчейн. Відмінна штука цей ваш блокчейн, але давайте спочатку зробимо елементарні речі.

Втім, я усвідомлюю, що держуправління дуже відрізняється від приватного бізнесу. Можливо, тому вам досі й доводиться местися в черговий держорган по паперову довідку.

Автор: співзасновник Fintech Band (monobank) Дмитро Дубілет

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X