Розумні лампочки, прости Господи! Блог Олексія Бондарєва

6 грудня 2017, 07:02
Цей пост присвячується всім скептикам, які вважають новомодні гаджети з приставкою "розумний" нісенітницею та дитячими пустощами. Світ змінюється, друзі, і зі скепсисом час прощатися

Взагалі-то, це повинен був бути нормальний огляд гаджета, з тих, що ми зазвичай робимо на НВ Техно. Але з оглядами у нас нині складно, коло завдань все більше, людей не вистачає. Будемо шукати окремого оглядача (до речі, якщо є бажаючі, пишіть).

Відео дня

Але гаджети на тести все несуть і несуть. Деякі з них припадають пилом у шухляді столу тижнями, поки раптом обставини не складуться належним чином.

Так сталося і з розумними лампочками TP-Link.

Розумні лампочки... понавигадували ж. Ця мода на все "розумне" з кожним роком призводить до появи все більш абсурдних і непотрібних пристроїв, думав я, щоразу натикаючись поглядом на коробки з тестовими лампочками.

До того моменту, поки не спробував їх в справі.

Розумні лампочки можна віддалено вмикати і вимикати, встановлювати розклад, регулювати яскравість і т.д.
Розумні лампочки можна віддалено вмикати і вимикати, встановлювати розклад, регулювати яскравість і т.д. Фото:

Перейнявшись проблемою гуманного пробудження дітей в зимовий період (всі батьки знають, як складно будити малюків, коли ще темно) я згадав про розумні лампочки і став використовувати їх з таймером включення. Вкрутив ці лампочки в дитячій і налаштував на поступове зниження яскравості ввечері перед сном і поступове наростання яскравості вранці (імітуючи світанок).

Не ризикну стверджувати, що це докорінно змінило життя в моєму домі. І взагалі — дослідження циркадних ритмів не є завданням цього тексту. Хочу лише зазначити, наскільки просто внести досить значні зміни в своїй побут за допомогою досить простого і недорогого гаджета.

Лампочки TP-Link серії LB коштують від 900 до 1500 грн залежно від потужності і "наворотів" (Так, найдорожча вміє регулювати світлову температуру. Відмінність від звичайних світлодіодних лампочок — в більш товстому патроні (тому, наприклад, в одну з люстр у мене в будинку вкрутити таку лампочку не вийшло).

Процедура налаштування проста як кут будинку. Вкручуєте лампочку, встановлюєте на свій смартфон додаток, три рази вмикаєте-вимикаєте лампочку, вона входить в режим налаштування, до неї можна підключитися через смартфон, присвоїти їй ім'я і підключити її до своєї домашньої WiFi-мережі.

Далі — справа техніки. Елементарний додаток, в якому не складно розібратися навіть затятому гуманітарію, дозволяє віддалено вмикати і вимикати лампочку, змінювати її яскравість і налаштовувати її роботу за розкладом.

Параноїки можуть оцінити можливість віддаленого вввімкнення світла, коли вас немає вдома. Можна не просто вмикати світло за розкладом, але ще й віддалено хаотично вмикати-вимикати різні лампочки по всьому будинку, створюючи у потенційних грабіжників ілюзію того, що вдома хтось є.

Усе. Більше ніяких наворотів. Ну да, можна інтегрувати розумну лампочку в розумний будинок, але про це якось іншим разом.

Поки лише скажу, що на поточний момент вже не уявляю собі повернення до звичайних ламп. Тим більше, що ці — світлодіодні, енергозберігаючі і т.д.

Дорого? Ну я все одно звик купувати найдорожчі світлодіодні лампи, а тут ще з'являється такий бонус у вигляді розкладу, і віддаленого контролю.

Для мене використання цих лампочок стало свого роду одкровенням. Крім ноутбука і смартфона мені так і не вдалося впустити в своє життя інші "розумні" технології. Смарт-годинники і фітнес-трекери не приживаються у мене на руці хоч убий. Bluetooth-колонку я включаю раз на рік на дачі. Розумна розетка, подарована мені однією доброю душею на минулий Новий Рік, так і лежить запечатана. Ну і т.д.

А ось розумні лампочки всіх перехитрили і міцно прилаштувалися в моєму житті.

Так що, друзі, якщо ви також скептично ставитеся до новомодних електронних "іграшок" як я, то час змінювати своє ставлення. Можливо, вам просто досі не попався саме той гаджет, який ідеально підходить під ваші потреби.

Показати ще новини
Радіо НВ
X