Чому я ненавиджу Apple. Блог Олексія Мася

29 листопада 2017, 16:32
Від любові до ненависті один крок. Багато хто знає мене як ярого фаната Apple, але зараз я їх просто ненавиджу, ненавиджу і люблю одночасно

Ненавиджу і продовжую користуватися. Я вважаю, що Кука має бути звільнено. Я вперше написав це близько року тому, але зараз тільки утвердився в цій думці. Як же компанія докотилася до цього стану?

Відео дня

До речі. Слід пояснити, що компанія Apple, звісно, ще довго буде прибутковою і з продажами все буде гаразд. Всі ті, хто хочуть заробити грошей, можуть інвестувати в акції Apple і заробити. Я ж не вважаю, що мій крик про ненависть похитне акції Apple? Все буде добре, крім цифр продажів телефонів 8 і 8 plus, які і замислювалися Apple як тупикова гілка в продажах з метою додати 200 доларів до ціннику на телефон Apple. Геніальний хід, але все ж.

Apple втратила бачення після смерті Джобса. Так, він заповідав їм дещо. Але вони зробили телефони різних розмірів (Джобс був проти), чим звели до повного бардаку саму систему розробки вилизаних додатків. По суті вони звели продуктову лінійку до того ж зоопарку, що і в Android, при цьому залишившись на позиції "умовно закритої" платформи.

Apple дуже агресивна у встановленні оновлень. У мене в родині близько 8 пристроїв з iOS і близько п'яти макбуків. Всі телефони при кожному підключенні намагаються "впарити" (я інших слів не знаходжу) мені iOS 11. При тому, що деякі пристрої давно не тягнуть цю ОС (наприклад, iPod 5 Touch використовується тільки для окремих додатків і йому ця ОС не потрібна). Але я щодня відмовляюся! І кнопки "Не нагадувати" не працюють.

Apple дуже неакуратна в оновленнях. iOS 11 вийшла зовсім гальмівною та нестабільною. Телефони почали перезавантажуватися по кілька разів за день при активному використанні. Менеджмент пам'яті огидний, тепер доводиться ходити чистити подкасти руками, видаляти програми, що висять у бекграунді. Доходить до того, що навіть скролінг на стартових екранах на телефонах типу iPhone 6s працює з затримкою. Я спеціально не скачував собі нову Mac OS на робочий ноутбук, тому, що були проблеми з драйверами для моїх принтерів HP з минулим оновленням. І ось сюрприз, виявляється, що всі, хто оновилися – уразливі. І для робочого ноутбука це була б фатальна ситуація, я дорожу тим, що там зберігається.

Окремо варто сказати, що оновлення багатьох програм, авторами яких є Apple, – теж жахливі. Система подкастів, Apple Music... все це виявилося жахливо спроектовано, цим незручно користуватися і працює не стабільно (тут більше нарікань до подкастів, хоча зайвих 2-3 кліки в Apple Music на рівному місці – це теж щось криве. Чи варто говорити, що система подкастів крешиться (падає і перевантажується), втрачає подкасти, і з цим абсолютно неможливо працювати, а доводиться щодня. А це всього лише те, що працювало як годинник ще вчора. І користувачі не можуть відмовитися від цієї системи, оскільки це частина культури Apple.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Поєднання "Корпорація Агресивна в оновленнях" і "Неакуратна в них же" – вбивча. По суті, усіх старих користувачів, які "встановили оновлення", ґвалтують заради красивої цифри на презентації. Потрібно дуже бути хвацькими з кнопками, щоб не встановити "раптово вночі" зайве оновлення на старе пристрій. А потім, щоб відкотитися назад, – потрібно не забути зробити бекап. Я не вважаю, що оновлення спеціально "пригальмовують", я думаю, що вони билися за багатозадачність. Але ця багатозадачність їх перемогла. Криво реалізована багатозадачність вбиває пристрої на iOS. Просто тому, що програмісту потрібно відірвати руки, а ввічливе керівництво на чолі з Куком плаче над портретами Джобса і не веде корабель до успіху.

У керівництві Apple дуже багато стариганів. Це нудні люди, які, коли виходять на сцену, можуть вийти з таким же успіхом і на пенсію. Вони перетворили круте шоу про інновації часів Джобса, просто на шоу за бабло. В якому сенсу дедалі менше. Їм потрібно радикальне оновлення і найняти на роботу кількох візіонерів або революціонерів. Але поки стариганчики при владі – нічого такого не буде. Галузь старішає і компанії, у яких все добре з фінансами, – старішають максимально швидко. Навіть Айв, якого я обожнюю, там не працює, а прохолоджується. В результаті Apple виявляється заручником своїх грошей, старого керівництва і відсутності бачення.

Сьогодні мені привезуть Samsung Galaxy Note 8, завтра (умовно) я замовлю iPhone X, але він не буде моїм основним телефоном. Так, у мене як і раніше Macbook (йому немає ніякої альтернативи). Але я спостерігаю, як імперія Apple, як і Римська імперія свого часу, котиться в прірву. Антураж залишився, вона як і раніше лідер в "культурі", як була лідером Римська імперія, коли її прийшли завойовувати варвари.

Але є один пристрій, який працює як годинник і дуже мені подобається. Це iPad Pro 10.5. І улюблені AirPods (ось ці девайси просто варті всіх грошей, які за них віддають). Але саме тому, що iPad Pro працює зі стилусом – всі попередні планшети, створені за заповітами Джобса для управління пальцями, котяться в прірву.

Показати ще новини
Радіо НВ
X