Яким повинен бути ідеальний пост в Facebook. Блог Дмитра Дубілета

1 лютого 2018, 12:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Хочу поділитися деякими прийомами і принципами написання постів у Фейсбуці, які я вивів дослідним шляхом.

Само собою, головне в постах – це зміст. Якщо в пості немає новини або оригінальної думки, то шанси на лайки і шейри мінімальні. Знайти правильний контент – це 80% успіху.

Відео дня

Але є ще 20%, які більше пов'язані з формою.

Кожен свій пост я сприймаю, як класичну маркетингову воронку:

- Завдання першого рядка полягає в тому, щоб захопити увагу читача.

- Завдання кожного абзацу полягає в тому, щоб утримати читача до наступного.

- Останній рядок є трампліном до заповітної кнопки Like, а краще – Share.

"Стіна тексту" лякає, тому абзаци повинні бути короткими. Також їх потрібно писати так, щоб читач міг знову "в'їхати" в зміст тексту, навіть якщо пропустив попередній абзац.

Потрібно пам'ятати, що читач зайшов у Фейсбук не заради вашого поста. Власне, він і сам не розуміє, навіщо він сюди зайшов. Тому під три чорти всі ці дієприслівникові звороти і глибокодумні висловлювання, в яких усім лінь розбиратися.

В ідеалі, текстам потрібно давати "вилежуватися". Те, що сьогодні здається влучним і дотепним, на наступний ранок виявляється плоским і похмурим. З іншого боку, пости повинні бути свіжі й актуальні.

Ще одне просте правило: тексти повинні бути грамотними. Це важливо не заради якихось високих ідеалів правопису, а всього лише для простоти сприйняття. Будь-яка пропущена або зайва кома може заплутати читача і "злякати" його.

Ну, а головне в постах – це закінчення. Часто від нерозуміння, як закінчити, блогери пишуть "Всім доброго дня!", "Спасибі, що дочитали!" та іншу банальщину. Закінчення повинно приводити читача в стан гарячої згоди, обурення, екзальтації або хоча б змусити посміхнутися.

Зазвичай на закінчення я витрачаю більше часу, ніж на увесь інший пост. Ось як зараз. Спасибі, що дочитали. Всім гарного дня.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X