Зонд Juno сфотографував активний вулкан на супутнику Юпітера

3 січня 2019, 13:31

Автоматична міжпланетна станція Juno отримала нові знімки вулканів на супутнику Юпітера Іо.

Знімок був зроблений 21 грудня, під час зимового сонцестояння, повідомляється на сайті Південно-західного науково-дослідного інституту .

На знімку в видимому діапазоні Іо освітлений наполовину, а вулкан знаходиться близько до термінатора, тобто кордону дня і ночі. Він все ще освітлений Сонцем, тому що підноситься над навколишньою поверхнею.

Відео дня

"Земля вже в тіні, але висота струменя дозволяє їй відбивати сонячне світло, подібно до того, як гірські вершини або хмари на Землі продовжують світитися після заходу сонця", - пояснила Кендіс Хансен-Кохарчек, керівник JunoCam.

За допомогою інструментів SRU (Stellar Reference Unit) і JIRAM (Jovian Infrared Auroral Mapper) вдалося визначити місце розташування безлічі точок, які є ознаками вулканічної активності.

"Ми знали, що відкриваємо нові можливості завдяки багатоспектральній кампанії по дослідженню полярної області Іо, але ніхто не очікував, що нам так пощастить, що ми побачимо активний вулканічний шлейф, що знімає матеріал з поверхні супутника. Це справжній новорічний подарунок, який показує, що у Juno є здатність ясно бачити подібні "пір'я", - сказав Скотт Болтон, головний дослідник місії Juno.

Нові знімки можуть привести до отримання додаткових даних про взаємодію газового гіганта з його п'ятьма місяцями, результатом якого стають такі феномени, як вулканічна активність Іо або замерзання атмосфери місяця під час затемнення, додав Болтон.

Раніше НВ повідомляло, що дані, які зібрав апарат Juno з використанням приладу Jovian InfraRed Auroral Mapper, вказують на нове джерело тепла поблизу південного полюса супутника Іо . Це може вказувати на раніше невидимий вулкан на маленькому супутнику Юпітера. Інфрачервоні дані були зібрані 16 грудня 2017 року, коли Juno знаходився на відстані близько 470 000 км від супутника.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X