Зонд Juno виявив вулкан на супутнику Юпітера

16 липня 2018, 07:04

Дані, які зібрав апарат Juno з використанням приладу Jovian InfraRed Auroral Mapper, вказують на нове джерело тепла поблизу південного полюса супутника Іо.

Це може вказувати на раніше невидимий вулкан на маленькому супутнику Юпітера, повідомляється на офіційному сайті NASA.

Інфрачервоні дані були зібрані 16 грудня 2017 року, коли Juno знаходився на відстані близько 470 000 км від супутника.

Відео дня

"Нова гаряча точка, спіймана JIRAM, на Іо в 300 кілометрах від раніше виявленої. Ми не виключаємо рух чи внесення змін до раніше виявленої гарячої плями, проте важко уявити, що вона могла подолати таку відстань і залишитися незмінною", - розповідає Алессандро Мура, дослідник команди Juno з Національного інституту астрофізики в Римі.

Команда Juno продовжить оцінку даних, зібраних в ході обльоту 16 грудня, а також дані JIRAM, які будуть зібрані в ході майбутніх підльотів до Іо. Попередні місії дослідження NASA, які відвідували систему Юпітера а також наземні спостереження виявили на Іо 150 активних вулканів. Всього вчені розраховують виявити близько 250.

Зонд Juno досяг Юпітера в липні 2016 року. Спочатку передбачалося, що у Juno буде коротка тривалість життя, так як апарат повинен був виходити на орбіту Юпітера кожні 14 днів. На жаль, щось пішло не так з клапанами в паливній системі, тому зонд застряг, виконуючи 53-денні маневри замість 14- денних.

Спочатку передбачалося, що він завершить свою роботу в лютому 2018 року. Але тепер Juno отримає шанс стати останньою активною місією NASA в далекому космосі. NASA погодилося фінансувати проект місії Juno до 2022 фінансового року і тим самим продовжити наукові дослідження ще на 41 місяць.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X