Працює - не чіпай. Місію зонда Juno на орбіті Юпітера вирішили продовжити

8 червня 2018, 21:11

NASA погодилося фінансувати проект місії Juno до 2022 фінансового року і тим самим продовжити наукові дослідження ще на 41 місяць.

Це означає, що Juno буде обертатися навколо газового гіганта до липня 2021 року і зможе зібрати більше даних про газовий гігант, повідомляє Engadget.

За словами представників NASA, в квітні цього року керівництво агентства зібрало групу з кількох провідних експертів, які оцінили роботу Juno і прийшли до висновку, що зонд отримує унікальні дані і що його роботу необхідно продовжити. Після цього місії було вирішено виділити додаткове фінансування.

Відео дня

"Завдяки цим коштам команда Juno не тільки зможе відповісти на давні питання про Юпітер, які в першу чергу підживлювали цю захоплюючу місію, але вони також будуть досліджувати нові наукові головоломки. З кожним додатковим витком вчені зможуть дізнатися нове про цей далекий світ", - сказав Томас Зурбухен, заступник керуючого науковим управлінням NASA у Вашингтоні.

Зонд Juno досяг Юпітера в липні 2016 року. Спочатку передбачалося, що у Juno буде коротка тривалість життя, так як апарат повинен був виходити на орбіту Юпітера кожні 14 днів. На жаль, щось пішло не так з клапанами в паливній системі, тому зонд застряг, виконуючи 53-денні маневри замість 14-денних. Довші орбіти означають, що для збору обсягу даних, які NASA хоче отримати, потрібно більше часу.

Завдяки Juno вченим вдалося вивчити полярні сяйва, циклони і шторми на газовому гіганті, виміряти глибину Великої червоної плями на Юпітері (гігантський вихор розміром з Землю), а також отримати безліч фотографій найбільшої планети Сонячної системи.

Спочатку передбачалося, що він завершить свою роботу в лютому 2018 року. Але тепер Juno отримає шанс стати останньою активної місією NASA в далекому космосі. Наступний апарат NASA за орбітою Марса з'явиться дуже нескоро, не раніше другої половини 2020 років, коли в космос буде виведена місія "Європа-Кліппер".

Раніше НВ повідомляло, що в квітні 2018 року космічне агентство NASA показало відео, яке демонструвало північний полюс Юпітера в інфрачервоному діапазоні. Ролик був складений зі знімків, зроблених камерою на борту станції Juno.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X