Зонд Cassini записав звуки кілець Сатурна

3 травня 2017, 12:51
Станція Cassini за допомогою наукового інструменту RPWS записала звуки Сатурна

Вони являють собою плазмові хвилі, які виробляють заряджені частинки внутрішнього кільця D Сатурна, повідомляється на сайті NASA.

Апаратура під назвою Radio and Plasma Wave Science instrument (RPWS) зафіксувала ці звуки 26 квітня, коли Cassini перебував на максимально близькій відстані від космічного гіганта.

Відео дняТакож астрономи NASA наголосили, що рівень пилу між Сатурном і його кільцями значно нижче, ніж очікувалося. Під час першого прольоту Cassini між планетою і його внутрішнім кільцем антена зонда використовувалася в якості своєрідного щита від космічних частинок. Але цих частинок було зовсім мало.

"Область між кільцями і Сатурном, мабуть, є великою порожнечею. Cassini продовжить свої прольоти в цій області, в той час як вчені будуть з'ясовувати, чому рівень пилу виявився значно нижчим, ніж очікувалося", - підкреслив керівник проекту, Ерл Мейз.

Раніше НВ повідомляло, що апарат Cassini передав на Землю перші знімки Сатурна з близької відстані. Фотографії були зроблені під час проходу апарату між планетою і внутрішнім кільцем.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X