Зонд Cassini сфотографував ураган на Сатурні

27 квітня 2017, 17:36
Апарат Cassini передав на Землю перші знімки Сатурна з близької відстані

Фотографії були зроблені під час проходу апарату між планетою і внутрішнім кільцем, пише NASA.

Знімки показують особливості атмосфери газового гіганта, зокрема - хмари у верхніх шарах атмосфери Сатурна і гігантський ураган. Не необробленому фото ураган виглядає як темна пляма.

Відео дня

"Продовжуючи традиції великих розвідок, зонд Cassini в черговий раз проклав новий шлях, показавши нам нові чудеса і те, куди може завести нас наша цікавість, якщо ми, звичайно, насмілимося", — заявив глава відділу планетарних досліджень NASA Джим Грін.

Зонд пройшов у трьох тисячах кілометрів від верхівок хмар Сатурна і в трьохстах кілометрах від внутрішньої межі системи кілець.

"Жоден космічний апарат ніколи не був такий близький до Сатурна. Ми могли покладатися тільки на прогнози, засновані на наших знаннях про кільцях Сатурна, наших уявленнях про те, що являє собою проміжок між кільцями і Сатурном", — наголосив керівник місії Cassini доктор Ерл Мейз.

Раніше НВ повідомляло, що Cassini увійде в атмосферу Сатурна 15 вересня 2017 року після 13 років роботи. Остання фаза життя апарата буде називатися Grand Finale. Таку назву вибрали відвідувачі сайту NASA.

Показати ще новини
Радіо НВ
X