NASA розповіли, як загине зонд Cassini
Цей апарат увійде в атмосферу Сатурна 15 вересня 2017 року після 13 років роботи, а підготовка апарату до маневру розпочалась вже 26 квітня. Про це керівник проекту Ерл Мейз заявив на спеціальній прес - конференції, пише Popular Science.
Остання фаза життя апарата буде називатися Grand Finale. Таку назву вибрали відвідувачі сайту NASA.
26 квітня приблизно опівдні за Києвом зонд Cassini вперше пройшов між Сатурном і найменшим з його кілець. Таких прольотів в найближчі місяці планується 22. Вони дозволять астрономам поглянути на Сатурн і його супутники з нових ракурсів. В кінці місії 15 вересня 2017 року Cassini планується занурити в атмосферу Сатурна.
Як розповіли астрономи, ядерне паливо космічного апарату закінчується, і в кінцевому рахунку, доля Cassini вирішена його власними відкриттями: вчені не хочуть ризикувати, відправляючи космічний корабель в супутники Титан і Енцелад, на яких можливе існування життя.
"Без палива його орбіта буде ставати все менш і менш передбачуваною. Орбіта Cassini буде поступово змінюватися досить сильно, щоб, врешті-решт, з'явився ризик врізатися в один з місяців", - розповіла один з учасників проекту Лінда Спилкер.
Ролик NASA містить ключові досягнення Cassini, такі, як виявлення метанових озер на Титані і льоду на Енцеладі. Під кінець продемонстрована візуалізація останньої місії апарату.
Вчені сподіваються отримати нову інформацію від драматичної кінцівки місії. Вони сподіваються дізнатися більше про склад атмосфери і кілець Сатурна, і з'ясувати, наскільки велике ядро планети, і як швидко вона обертається. Cassini також зможе отримати фото дивного шестикутного шторму на північному полюсі Сатурна.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.