Математик запропонував зламати симуляцію, у якій ми живемо. Для цього потрібно вивчити штучний інтелект

Життя у симуляції (Фото:NASA/JPL-Caltech)
Фахівець з безпеки штучного інтелекту (ШІ) та доктор комп’ютерних наук Роман Ямпольський опублікував результати свого дослідження про те, як «зламати симуляцію». Він вважає, що люди живуть всередині однієї з таких симуляцій, створеної розумнішою цивілізацією.
Гіпотезу про «життя людей усередині симуляції» наразі неможливо перевірити. Але про «ілюзорність реальності» писав Платон ще кілька тисяч років тому. А сучасні тези про те, що ми живемо у симуляції, розвинув шведський філософ з Оксфордського університету Нік Бостром.
Бостром вважає, що одне із цього правда:
наша цивілізація скоро зникне;
люди досягнуть постлюдського періоду, але не захочуть відтворювати розвиток своєї історії через надто велику кількість варіантів подібних симуляцій;
ми вже живемо у комп’ютерній симуляції однієї з цивілізацій постлюдства.
Бостром також писав, що якщо цивілізації могли б розвиватися без самознищення — дуже швидко з’явилася б величезна кількість симуляцій, і дуже малоймовірно, що будь-яка випадково обрана цивілізація (включно з нашою) є природною. Ідеї Бострома підтримують багато технократів і популяризаторів науки, в тому числі Ілона Маска та Ніла Деграса Тайсона.
Менш відомий «фанат» теорії симуляції Бострома — американський вчений-інформатик Роман Ямпольський. Будучи доктором комп’ютерних наук Університету Буффало та доцентом кафедри обчислювальної техніки та комп’ютерних наук Луїсвільського університету, Ямпольський досліджує поведінкову біометрію, безпеку кіберсвітів та безпеку ШІ.
У жовтні 2022 року він опублікував результати свого дослідження під назвою «Як зламати симуляцію?». Ямпольський вважає, що доказом нашого життя у симуляції є ефекти квантової фізики, неробочі еволюційні алгоритми та проблема людської свідомості.