Вийти з Матриці. Відомий хакер пропонує звільнити людство з комп'ютерної симуляції

2 травня 2019, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Хакер і засновник стартапу з розроблення безпілотних авто Джордж Хотц заявив, що Всесвіт може бути комп'ютерною симуляцією. Такої ж ідеї дотримуються філософ Нік Бострем і підприємець Ілон Маск.

На недавній конференції SXSW в Техасі засновник стартапу, який розробляє програмне забезпечення для безпілотних автомобілів Джордж Хотц розповів про "втечу і симуляціїю" в якій нібито існує все людство, пише The Verge.

Відео дня

Хотц відомий тим, що в свої 17 років зламав перше покоління iPhone і зміг перевести смартфон на іншого оператора мобільного зв'язку. Пізніше з ним судилася компанія Sony за те, що він зламав ігрову консоль PlayStation 3.

Зараз колишньому хакеру 29 років і останні 4 роки він розробляє програмне забезпечення для безпілотних авто в рамках свого стартапу Comma.ai. Саме тому Джорджа Хотц і запросили виступити на масштабній медіаконференціі SXSW.

The Verge
Фото: The Verge

Але, замість того, щоб розповідати про тонкощі початку підприємницької діяльності та інновації у сфері автономного транспорту, засновник Comma.ai поділився своїми внутрішніми переживаннями про те, що всі ми можемо жити в просунутій комп'ютерній симуляції.

"Немає доказів того, що це неправда. Легко уявити річ, яка набагато розумніша за вас і яка може спорудити клітку, яку ви навіть не помітите", - заявив Джордж Хотц на SXSW.

На його думку, ця симуляція схожа на матрицю, і її може контролювати "всемогутня позаземне істота, надприродний об'єкт або штучний інтелект, який знаходиться за межами людського розуміння".

"Освічений" або "обраний" Хотц міркував не тільки про те, чи може людство побачити "Бога-творця" симуляції, в якій воно живе, але й про те, що найбільшим розчаруванням для людей буде усвідомлення своєї несвободи.

І хоч його ідеї виглядають м'яко кажучи божевільними, публіка сприймає подібні виступи на ура. Три роки тому один з перших зломщиків iPhone вже обіцяв, що зможе припинити капіталізм, оскільки ця економічна система, на його думку, не має кінцевої мети.

Замість створення компаній, які націлені тільки на отримання прибутку, програміст планує заснувати церкву своїх послідовників і об'єднати однодумців, які також хочуть дізнатися, як вибратися з симуляції.

"З компаніями ви насправді тільки програєте. Я думаю, що церкви можуть бути набагато більш орієнтовані на досягнення цих цілей, і метою церкви буде переорієнтація зусиль суспільства назустріч тому, щоб вибратися", - говорить Хотц.

Релігія майбутнього

whatthefuturenow.com
Фото: whatthefuturenow.com

Джордж Хотц - не перший підкорювач Кремнієвої долини, який дійшов до думки створити свою церкву. Як уже писало НВ, колишній розробник безпілотних технологій для Google і Uber Ентоні Левандовскі вирішив заснувати власну церкву - некомерційну громадську організацію "Шлях в майбутнє".

Кінцева мета нової церкви - "усвідомлення, прийняття і поклоніння Богові Штучного Інтелекту (ШІ), який розроблений за допомогою комп'ютерних систем". Церква планує влаштовувати тренінги для програмістів у Каліфорнії і збирати гроші на створення надрозумного божественного суперкомп'ютера.

Автор ідеї підкреслює, що це не жарт, і не просто спроба вигадати чергову розумну технологію. Справа в поширенні самої ідеї створення ШІ, який змінить поняття роботи, дозвілля, релігії та економіки.

Планується, що комп'ютер-бог буде виконувати всю необхідну роботу куди краще ніж сама людина, і створить усім земним видам сприятливі та безпечні умови для проживання. "Люди по-різному думають про Бога, і існують тисячі різних видів християнства, іудаїзму, ісламу... але вони завжди думають про те, що неможливо виміряти, бачити або контролювати. На цей раз все по-іншому. Тепер ви зможете поговорити з Богом в буквальному сенсі, і знати, що він вас слухає", - розповів Левандовскі в інтерв'ю Wired.

Звідки дим?

Ідеї Хотца і Левандовскі переплітаються з роботами одного з найвідоміших сучасних трансгуманістів - шведського філософа і професора Оксфордського університету Ніка Бострома. 46-річний вчений вивчає вплив штучного інтелекту на людину, їх взаємодію, а також розвиток віртуальної реальності і пов'язаних з цим глобальних катастроф.

twimlai.com
Фото: twimlai.com

У недавньому інтерв'ю виданню Vulture Бострем розповів, що ідеї про штучний інтелект, який ув'язнив людство в комп'ютерну симуляцію, з'явилися у нього до перегляду фільму "Матриця", який вийшов в 1999-м і у якого був схожий сюжет.

Як пише Futurism, у Ніка Бострома є три основні тези з приводу цивілізації постлюдства і життя в комп'ютерній симуляції:

  • люди швидше за все вимруть, перш ніж перейти до стадії постлюдства, оскільки для цього потрібно буде розвинути всі технологічні можливості в фізичних межах нашого Всесвіту;

  • навіть якщо люди досягнуть стадії постлюдства, навряд чи вони будуть створювати симуляції своєї історії;

  • ми "майже точно" живемо в комп'ютерній симуляції однієї з цивілізацій постлюдства прямо зараз.

"Було б нерозумно намагатися вирватися з гіпотетичної симуляції. Шанси на успіх незначні. Якщо це не спрацює - це марна трата грошей, а якщо працює - це може бути лихом", - розповів Бострем Vulture.

І Маск туди ж

medium.com
Фото: medium.com

Серед інших, одним з найвідоміших представників "життя в матриці" є засновник компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск. З 2016-му Маск сказав, що існує всього один з мільярда шансів, що ми живемо в базовій реальності.

Як приклад мільярдер навів відеоігри, мовляв, з "двох прямокутників і точки" вони розвинулися в "реалістичну 3D-симуляцію, в яку мільйони людей грають одночасно".

Як згодом відеоігри стане неможливо відрізнити від реальності, так і, на думку Маска, наша реальність є комп'ютерною симуляцією, створеною вищими силами.

На відміну від Джорджа Хотца, у Ілона Маска вже є церква своїх послідовників - 26 млн фоловерів у Twitter, які стежать за кожною його витівкою, а також шанувальники електрокарів Tesla і ракет SpaceX, за допомогою якого він сподівається вибратися з земного "Шоу Трумана".

Правда, геній-інженер не згоден із засновником нової церкви "Шлях у майбутнє" Ентоні Левандовскі, який планує створити Бога Штучного Інтелекту. У 2018-му Маск заявив, що ШІ може бути небезпечнішим, ніж ядерна зброя.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X