Вчені знайшли сліди озер з рідкою водою на Марсі. Чи може там бути життя?

29 вересня 2020, 14:31
НВ Преміум

За допомогою відображень сигналів радарів вчені з Італії підтвердили, що під поверхнею Марса можуть бути мережі озер. Наймовірніше, вони складаються з дуже холодної солоної води і зберігають сліди життя.

Основним інгредієнтом, який призвів до появи життя на Землі є вода.

І хоч деякі вчені припускають, що у інших місцях Сонячної системи і глибшому космосі життя може існувати у водневому середовищі, рідка вода залишається найбажанішою речовиною, яку шукають астрономи на інших планетах.

Відео дня

Найближчий претендент для пошуків води — сусідній Марс. Ця планета має схожі з Землею умови, вдалу відстань від Сонця і не таку отруйну атмосферу, як у Венери.

Людині на Марсі, очевидно, буде не так просто вижити (вибач, Ілоне), але дослідники сподіваються, що там можуть існувати примітивні форми життя, і тому шукають воду на Червоній планеті.

Останнє гучне відкриття відбулося два роки тому, — тоді група європейських астрофізиків надала докази існування великого озера з рідкою водою на глибині 1,5 км під поверхнею Марса.

Днями вчені з Італії опублікували результати свого дослідження, згідно з якими на цій планеті може бути ціла мережа з подібних озер. Розповідаємо, як дослідники знайшли воду за межами Землі і що це може означати для пошуків життя на Марсі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X