Не там шукаємо. Вчені зробили сенсаційну заяву про пошуки життя у Всесвіті - фото
НВ Преміум

Не там шукаємо. Вчені зробили сенсаційну заяву про пошуки життя у Всесвіті

24 травня 2020, 07:00

Розбираємося, як нове дослідження американських астрофізиків може перевернути наше розуміння позаземного життя

Група дослідників з США підтвердила, що життя може існувати в атмосфері з 100% водню. Нові дані можуть кинути виклик знанням вчених про те, де потрібно шукати позаземне життя.

Відео дня

Р адянський палеонтолог і письменник-фантаст Іван Єфремов у своїй повісті «Серце змії» писав про так званих «фторових людей»: ці істоти були дуже схожі на нас, але замість кисню вони дихали фтором, а замість води пили рідкий фтористий водень.

Дивним чином, отруйний фтор був абсолютно нешкідливий для цих вигаданих людей, а звичний нам кисень міг їх убити.

Крім віри в торжество науки і комунізму, в своєму творі філософ-косміст Єфремов припустив, що особливості біохімії нашого організму можуть стати головною перешкодою на шляху людства до дослідження і взаємодії з іншими формами життя.

Як не дивно, ця думка виявилася актуальною через десятки років після смерті автора повісті.

Сьогодні, в еру просунутих космічних досліджень і реальних пошуків позаземного життя, вчені вважають, що що-небудь живе неодмінно має існувати в умовах, які хоча б приблизно схожі на земні.

З огляду на це, як сприятливе середовище проживання астрофізики шукають у різних куточках Всесвіту тверді об'єкти, які мають відповідні температурні умови, рідину й атмосферу.

Але що якщо це помилка, і життя в космосі потрібно шукати в зовсім інших умовах? Для цього вченим спершу в лабораторних експериментах на Землі варто довести, що такі умови можуть підходити для певних форм життя.

Подібні докази недавно представили планетологи з США: дослідники заявили, що життя може існувати в 100% водневому середовищі, що раніше було не підтверджено.

Як нове відкриття вплине на майбутні космічні дослідження і чому воно може назавжди змінити знання вчених про позаземне життя — розбираймося разом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X