Глобальна жертва війни в Україні. Як російське вторгнення ставить під загрозу клімат Землі

6 червня, 21:00
Війна та глобальне потепління (Фото:iStock)

Війна та глобальне потепління (Фото:iStock)

Вторгнення Росії в Україну торкнулося багатьох сфер життя людей по всьому світу. Однією з найглобальніших є боротьба з негативними наслідками кліматичних змін. Вчені вже нагадують політикам про зростання проблеми.

Незважаючи на те, що війна в Україні поступово йде зі світового інформаційного порядку денного, її наслідки будуть набагато тривалішими для величезної кількості людей.

Відео дня

Крім світової енергетичної та продовольчої кризи, можливих техногенних та ядерних катастроф, російське вторгнення поставило під загрозу десятиліття міжнародної боротьби з глобальним потеплінням.

Сьогодні вчені знову фіксують нові температурні рекорди у найспекотніших куточках планети. А в ООН припускають, що Паризька кліматична угода може бути провалена найближчими роками.

Взаємозв'язок клімату, продовольства й енергетики важко переоцінити. Не кажучи вже про фінансові та політичні проблеми, які відсувають на останні плани боротьбу з вуглецевими викидами та перехід на відновлювані джерела енергії.

Днями в Бонні відбулася чергова кліматична конференція, в межах якої представники США підтвердили свої наміри боротися із залежністю від викопного палива всупереч війні в Україні.

Проте, вчені та експерти дають невтішні прогнози щодо майбутнього клімату Землі та наслідків.

Що було у Бонні?

Нещодавня зустріч міжнародних представників у Німеччині стала проміжним етапом між 26-ю Конференцією ООН щодо зміни клімату у Глазго (яка пройшла в листопаді 2021-го) та наступною аналогічною Конференцією у Шарм-ель-Шейху (яка має відбутися наприкінці цього року).

Примітно, що делегація РФ не відвідала Конференцію до Глазго, мотивуючи це рішення "побоюваннями щодо наслідків пандемії COVID-19".

Україна, натомість, погодилася з планом поетапної відмови від використання вугілля до 2030-го для великих економік, і до 2040-го для бідніших країн у рамках минулої Конференції. На новому мітингу у Бонні учасники обговорювали, як війна у нашій країні вплине на ці плани.

Показати ще новини
Радіо НВ
X