Недоліт? Як Річард Бренсон і його компанія Virgin Galactic майже дісталися до космосу

14 грудня 2018, 06:23

Приватна компанія Virgin Galactic запустила літак VSS Unity на рекордну для себе висоту. Керівництво компанії впевнене, що вони вивели свій апарат у космос, хоча багато експертів так не вважають.

Днями НВ повідомляло, що космічний апарат Voyager 2 досягнув міжзоряного простору і долетів від Землі на рекордні 18 млрд км.

В цей же час, представники Virgin Galactic лише спробували знайти межі космосу.

Відео дня

Як пише видання Mashable, компанія мільярдера Річарда Бренсона запустила свій космічний корабель VSS Unity на рекордну для себе висоту. Вперше за 14 років Virgin Galactic змогла підняти апарат на 82,7 км.

Апарат піднявся на таку висоту за рахунок носія White Knight Two, від якого відчепився VSS Unity і пролетів на власному ракетному двигуні близько однієї хвилини.

У самій компанії переконані, що це можна вважати повноцінним виходом в космос, хоча дехто впевнений, що справжні космонавти літають вище.

Де межа космосу?

Як відомо, NASA присвоює статус астронавтів тим, хто досяг висоти у 80 км над поверхнею Землі. Саме цією нормою керувалися в Virgin Galactic.

"Для Virgin Galactic основною віхою, яку ми визначаємо, є висота, на якій хлопці з NASA і ВПС США отримують статус астронавта, а це 50 миль. Я думаю, що для нас і наших клієнтів ми зосередимося на 50 милях, принаймні, на старті", - заявляв раніше Джордж Вайтсайдс, виконавчий директор Virgin Galactic.

Хто не згоден?

А не згодна з NASA і ВПС США, власне, сама Міжнародна авіаційна федерація (FAI). За нинішнім стандартом FAI, межа між земною атмосферою і космосом проходить на висоті 100 км над рівнем моря (62 милі), яку також називають лінією Кармана.

Редактор космічної тематики в виданні Ars Technica Ерік Бергер пише : "Як приватна компанія, Virgin Galactic може оголошувати космосом все, що завгодно". Хоча, коли Ерік провів опитування у своєму акаунті в Twitter, 59% з більш 1,5 тис. тих, хто проголосував, підтримали, що VSS Unity не була в космосі, адже він розташований на 20 км вище.

Чому це важливо?

Лічені на пальцях рук і ніг кілометри стали предметом обговорення, оскільки з початку 2019-го Virgin Galactic може почати туристичні польоти у "космос" для всіх охочих.

Ось в мережі і почали переживати за тих 600 осіб, що вже заплатили $250 тис. За місце на борту VSS Unity. Мовляв, чи не обдурив їх Бренсон і чи дійсно вони полетять у космос.

Чи будуть туристи в космосі?

Безумовно, так. Звичайно, це не орбітальна висота і можна довго сперечатися про те, де закінчуються межі атмосфери, але, піднявшись на 80 км над Землею, усі зовнішні фактори не залишать сумнівів, що ви перебуваєте в космосі.

Спостереження за Землею на тлі темряви космічного простору, кривизна земної кулі, відчуття невагомості в решті-решт, – що ще потрібно, щоб відчути себе космонавтом?

Тож, не поспішайте називати Річарда Бренсона і Virgin Galactic шарлатанами. Тим більше, що нещодавно FAI заявила про проведення зустрічі, на якій може бути переглянута висота кордону між космосом і атмосферою.

Як уже писало НВ, за останні роки з'явилося кілька досліджень, які показують, що кордоном космічного простору раціональніше вважати позначку у 80 км або 50 миль. Наприклад, астрофізик Джонатан Макдауелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики в Кембриджі нарахував понад 50 супутників, що перед тим, як згоріти у земній атмосфері, мали орбіти з перигеєм нижче 100 км і змогли зробити мінімум два витки навколо Землі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X