Вчені вперше створили штучні синапси мозку

27 січня 2018, 18:45

Американським ученим вперше вдалося створити повний аналог синапсів клітин головного мозку за допомогою надпровідників і набору магнітів, повідомляє Дзеркало тижня.

Творці штучних синапсів вважають, що це відкриття робить можливим створення надскладних нейромереж і нейроморфних чіпів, які не поступаються у складності мозку людини. Про своє досягнення вони написали в журналі Science Advances.

Відео дня

Проблема із штучними синапсами полягала в тому, що нервові закінчення мають поріг чутливості. Клітини мозку ігнорують сигнали, які не долають цей поріг. Це найскладніша особливість синапсів для копіювання на штучні носії.

Дослідникам вдалося вирішити цю проблему за допомогою квантових технологій і так званого переходу Джозефсона - кільця з надпровідникового матеріалу. Така конструкція витрачає всього 1 аттоджоуль на передачу одного імпульсу, що приблизно в 10 тисяч разів менше, ніж кількість енергії, яку витрачають нейрони.

Нагадаємо, що японські вчені розробили штучний інтелект, який може читати думки і відображати те, що людина бачить перед собою.

Показати ще новини
Радіо NV
X