Таємниць не залишиться. Інженери навчили штучний інтелект читати думки

Інновації

15 січня 2018, 08:14

Таємниць не залишиться. Інженери навчили штучний інтелект читати думки

Ілюстрація: biorxiv.org

Реальні об'єкти та зображення, які відтворив штучний інтелект

Дослідники японської лабораторії ATR розробили штучний інтелект, який може читати думки і відображати те, що людина бачить перед собою.

Наприклад, якщо людина дивиться на зображення літери А, нейромережа намалює образ, який нагадує нечітку букву А, пояснює The Next Web.

Навчання нейромережі зайняло у вчених 10 тижнів. За цей час учасникам дослідів показували зображення, а дослідники фіксували їх мозкові імпульси. Дослідники використовували сканування мозку, щоб тренувати нейромережу "декодувати" дані та візуалізувати те, про що людина думає.

Вчені спостерігали за реакцією мозку як під час досліду, так і пізніше, коли просили людей пригадати побачене до цього зображення. Коли ці програми вчаться "читати наші думки" вони роблять приблизно те ж саме, що й "екстрасенси": вгадують. Тобто комп'ютер насправді не знає, що ви думаєте, але, коли випробуваний намагався відтворити по пам'яті букву "А", нейромережа розуміла, які мозкові імпульси відповідають за формування образу.

Вчені почали з простих геометричних фігур, а потім поступово почали ускладнювати тест, перейшовши до алфавіту. На етапі навчання програми добровольцям показували фотографії реальних об'єктів, але нейромережа спромоглась реконструювати і зображення абстрактних предметів. Це говорить про те, що комп'ютер навчився узагальнювати інформацію.

Як прогнозують японські дослідники, в майбутньому ця технологія дозволить записувати сни та ділитися цими образами з іншими людьми. У теорії вона також зможе забезпечити миттєву комунікацію між людиною і машиною,

Раніше НВ повідомляло, що штучний інтелект від Google AutoML самостійно створив новий штучний інтелект без участі людини. Розробники відзначають, що нова нейронна мережа перевершує аналоги, створені людьми. Програма AutoML діє як контролер або керуюча нейромережа, яка розробляє дочірню нейромережу для спеціалізованого завдання.


Вибір редакції

Люди

Сьогодні, 14:04

article_img
Віддалений гавкіт собак. Інтерв’ю з командою фільму про війну на сході України, який претендує на Оскар
Інновації

Вчора, 20:00

article_img
Аквамен відпочиває. США розробляють підводних бойових роботів
Країни

Сьогодні, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися

Головне

Країни

Сьогодні, 02:13

article_img
У французькому Ліоні учасники руху "жовтих жилетів" напали на поліцейський автомобіль
Події

Сьогодні, 18:56

article_img
На Донбасі під час обстрілу поранено одного бійця ООС
Культура

Сьогодні, 07:31

article_img
Оголошено переможців 69-го Берлінале