Вчені розповіли про роль супутника Плутона Харона

16 жовтня 2015, 06:19
Планетологи офіційно опублікували перші результати місії New Horizons, узагальнивши вже озвучені і додавши нові подробиці

Зокрема, вчені підтвердили хаотичний характер руху малих супутників Плутона і його зв'язок з гравітаційним тяжінням Харона. Свої висновки дослідники представили в журналі Ѕсіепсе, передає ТСН.

Відео дня

Нікта і Гідра не здійснюють повільні, як вважали раніше, а набагато більш інтенсивні хаотичні рухи. Це відбувається, ймовірно, внаслідок того, що супутники обертаються не навколо Плутона, а навколо центру мас системи Плутон-Харон (який знаходиться між цими небесними тілами).

Також уточнено розміри Нікти і Гідри: 54 на 36 кілометрів і 43 на 33 кілометрів відповідно. Повний оборот навколо Плутона Нікта здійснює за 24,8 доби, Гідра - за 38,2 доби.

На цих місяцях помітні сліди ударів метеоритів. Так, на Нікті виявлено два кратера, на Гідрі - один, але великий.

Зараз станція New Horizons знаходиться на відстані понад 5 мільярдів кілометрів від Землі. Основне завдання New Horizons - вивчення Плутона і його супутника Харона.

Раніше автоматична міжпланетна станція New Horizons в ході максимального зближення з Плутоном отримала знімки його найбільшого супутника - Харона.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X