NASA отримало знімки "марсіанського" каньйону на супутнику Плутону

2 жовтня 2015, 01:33
Автоматична міжпланетна станція New Horizons в ході максимального зближення з Плутоном отримала знімки його найбільшого супутника Харона

На фотографіях високого розширення, прийнятих 21 вересня 2015 року, помітні "марсіанські" каньйони і інші особливості рельєфу небесного тіла, повідомили на сайті американського космічного агентства NASA.

Відео дня

Найякісніше на сьогоднішній час зображення Харона отримано в результаті монтування знімків, зроблених науковими інструментами MVIC (Multispectral Visual Imaging Camera) і LORRI (Long Range Reconnaissance Imager) в інфрачервоному, синьому і червоному діапазонах випромінювання. На зображенні можна розглянути деталі рельєфу розміром до 2,9 кілометра.

Різноманітність ландшафтів на Хароне бідніше, ніж на Плутоні, однак і на супутнику карликової планети вчені помітили незвичайні структури. Так, їм вдалося краще розглянути Мордор - вкриту пилом темно-червону область на північному полюсі небесного тіла.

Нижче Мордора близько екватора місяця вченим вдалося детально розглянути каньйон "марсіанських" розмірів. Він простягнувся вздовж екватора Плутона на відстані 1,6 тисячі кілометрів (діаметр супутника дорівнює 1,2 тисячі кілометра) - це в чотири рази довше, а в деяких місцях в два рази глибше Великого каньйону. Вчені отримали зображення тільки з одного боку супутника.

Ймовірно, величезна ущелина простягається і на протилежну від точки спостереження бік Харона. Дослідники відзначають, що полярна область на Хароне і приекваториальні ділянки на Плутоні мають схожі особливості рельєфу.

Також як і на карликовій планеті, на її супутнику дослідники виявили можливі сліди кріовулканізма з підповерхневого водяного океану. Ця водойма, на думку вчених, могла існувати раніше, а зараз вона, швидше за все, замерз.

Раніше NASA опублікувало новий "кольоровий знімок поверхні карликової планети Плутон напередодні чергової прес-конференції про наукові знахідки New Horizons.

НВ

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X