В Африці знайшли найдавніші останки сучасних людей

8 червня 2017, 07:05
Палеонтологи виявили в Марокко останки Homo sapiens, вік яких налічує як мінімум 300 тисяч років

Скам'янілості показують, що обличчя ранніх Homo Sapiens були майже такими, як наші власні, хоча їх мозок відрізнявся докорінно, повідомляє New York Times.

Вік знайдених в містечку Джебель Іруд на північно-заході Марокко скам'янілостей, а саме - черепів, зубів і крем'яних лез, оцінюється як мінімум в 300 тисяч років. Тобто людина сучасного типу виник значно раніше, ніж вважалося раніше.

Відео дня

"Це казкова знахідка. Їхні обличчя були такими ж, як у деяких людей в метро", - вважає один з авторів дослідження, доктор Жан-Жак Хаблин з Інституту еволюційної антропології в Лейпцігу.

Форма кісток черепа відразу вказала на те, що вчені мають справу з давніми Homo sapiens, а не неандертальцями.Як відзначають дослідники, люди з Джебель Іруд, судячи з усього, підтримували вогонь для приготування їжі, а також заривали в землю крем'яні леза. Леза були виявлені в тому ж археологічному шарі, що і череп.

Саме за вмістом ізотопів урану в знаряддях праці вчені і змогли датувати марокканські знахідки. Вік останків виявився приблизно на 100 тисяч років більше віку найдавніших раніше відомих останків людей, знайдених в Ефіопії.

"Ми припускаємо, що ранні люди існували в усіх регіонах Африки і поступово еволюціонували в бік ускладнення мозку, періодично обмінюючись генами", - відзначають дослідники.

Раніше НВ повідомляло, що археологи з Університету Йоганнесбурга встановили вік раніше знайдених останків невідомого виду гомінідів Homo naledi, а також знайшли нові кістяки в південноафриканській системі печер Райзинг Стар.

Показати ще новини
Радіо НВ
X