Археологи встановили вік останків виявленого в ПАР нового виду Homo
Згідно з офіційним датуванням, вік раніше виявлених останків склав від 236 до 335 тисяч років. У той же час, серед нових знахідок археологів в гроті Леседі добре збереглися череп і безліч кісток, що належать, як мінімум, трьом особам.
В цей час в Африці були поширені відносно просунуті Homo heidelbergensis, але такий невеликий вік останків не узгоджується з примітивною морфологією Homo naledi, що створює навколо знахідки певну інтригу.
Аналізуючи результати досліджень, керівник групи археологів Лі Бергер припустив, що в Африці співіснували одночасно кілька видів Homo, і що Homo naledi, можливо, навіть причетні до виготовлення знарядь ашельської культури і середньї кам'яної доби.
Втім, до останнього припущення більшість фахівців поставилися досить скептично. Можливо, більш детальний аналіз і датування нових знахідок з грота Леседі прояснить питання приналежності Homo naledi і визначить його місце в системі еволюції гомінід.

Вперше археологи виявили останки раніше невідомих гомінід в 2013-2014 роках при розкопках в гроті Діналеді, який знаходиться також у системі печер Райзінг Стар.
Скелет Homo naledi характеризується маленьким черепом і поєднує в собі як примітивні, так і просунуті риси будови. На думку фахівців, ці гомініди були ближчіми за своєю будовою до австралопітеків, ніж до древніх людей.
Читайте також у розділі Наука:
- Вчені наблизилися до розгадки походження одного з найбільш таємничих народів Європи
- Тонке питання прабатьківщини. Вчені пролили світло на шляхи міграції предків сучасних європейців
- Предками більшості європейців виявилися три групи чоловіків
Будова їх чотирьох пальців більше нагадує анатомію австралопітека афарського (Australopithecus afarensіs), а будова та положення великого пальця свідчить про здібності до точних хватальних рухів і використання кам'яних знарядь. Це зближує Homo naledi з неандертальцями і сучасними людьми.
Вчені стверджують, що Homo naledi був повністю пристосований для переміщення на ногах – міг стояти, ходити і, ймовірно, навіть бігати, однак фаланги пальців зберігали архаїчні риси, що також допомагало в лазинні по деревах.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.