Археологи встановили вік останків виявленого в ПАР нового виду Homo

11 травня 2017, 13:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Археологи з Університету Йоганнесбурга встановили вік раніше знайдених останків невідомого виду гомінід Homo naledi, а також знайшли нові кістяки в південноафриканській системі печер Райзінг Стар, повідомляє N+1 з посиланням на матеріал журналу eLife

Згідно з офіційним датуванням, вік раніше виявлених останків склав від 236 до 335 тисяч років. У той же час, серед нових знахідок археологів в гроті Леседі добре збереглися череп і безліч кісток, що належать, як мінімум, трьом особам.

Відео дня

В цей час в Африці були поширені відносно просунуті Homo heidelbergensis, але такий невеликий вік останків не узгоджується з примітивною морфологією Homo naledi, що створює навколо знахідки певну інтригу.

Аналізуючи результати досліджень, керівник групи археологів Лі Бергер припустив, що в Африці співіснували одночасно кілька видів Homo, і що Homo naledi, можливо, навіть причетні до виготовлення знарядь ашельської культури і середньї кам'яної доби.

Втім, до останнього припущення більшість фахівців поставилися досить скептично. Можливо, більш детальний аналіз і датування нових знахідок з грота Леседі прояснить питання приналежності Homo naledi і визначить його місце в системі еволюції гомінід.

f1dce30c6c3e503c20bde276716a5e05
f1dce30c6c3e503c20bde276716a5e05 Фото:

Вперше археологи виявили останки раніше невідомих гомінід в 2013-2014 роках при розкопках в гроті Діналеді, який знаходиться також у системі печер Райзінг Стар.

Скелет Homo naledi характеризується маленьким черепом і поєднує в собі як примітивні, так і просунуті риси будови. На думку фахівців, ці гомініди були ближчіми за своєю будовою до австралопітеків, ніж до древніх людей.

Читайте також у розділі Наука:

Будова їх чотирьох пальців більше нагадує анатомію австралопітека афарського (Australopithecus afarensіs), а будова та положення великого пальця свідчить про здібності до точних хватальних рухів і використання кам'яних знарядь. Це зближує Homo naledi з неандертальцями і сучасними людьми.

Вчені стверджують, що Homo naledi був повністю пристосований для переміщення на ногах – міг стояти, ходити і, ймовірно, навіть бігати, однак фаланги пальців зберігали архаїчні риси, що також допомагало в лазинні по деревах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X