Не Африка? Вчені запевняють, що виявили нову "колиску людства"

23 травня 2017, 10:32
Дослідники переглянули терміни і місце появи перших представників Homo (люди)

Нове дослідження двох викопних останків з Південної Європи дозволяє припустити, що люди відокремилися від людиноподібних мавп на кілька сотень тисяч років раніше, ніж ми думали, пише Science Alert.

Відео дня

Вчені з Канади повторно проаналізували останки Graecopithecus freybergi - маловідомого виду сумнівною систематики, спочатку описаного по нижній щелепі, знайденій в 1944 році в Греції.

Використовуючи метод мікро-комп'ютерної томографії і 3D-реконструкції коренів і внутрішньої структури скам'янілих зубів, вчені виявили ознаки, характерні для сучасних людей і їх ранніх предків.

"Якщо це дійсно людина, це було найдавніший відомий нам предок людини, а також перший ідентифікований за межами Африки. З часів Дарвіна поширена думка, що останній загальний предок шимпанзе і людини жив в Африці. Наше дослідження показує, що найбільш ранні люди, можливо, з'явилися в Європі", - розповів один з авторів дослідження Девід Бєгун з Університету Торонто, Канада.

Як з'ясувалося, останки Graecopithecus на кілька сотень тисяч років старше, ніж найдавніші зі знайдених в Африці: 7,24 і 7,175 млн років для грецьких і болгарських останків проти 6-7 млн років для виду Sahelanthropus з Чаду. Судячи з усього, в ті часи в Африці виникла грандіозна посуха, що змусила предків людини мігрувати на Балкани.

Інші вчені налаштовані більш скептично і вважають, що існує дуже мало викопних свідоцтв нової гіпотези.

"У нас є тільки кістка щелепи і зуб, і дослідники змогли визначити лише одну фізичну особливість, звертаючи особливу увагу на коріння зубів", - підкреслив палеонтолог Даррен Керно, який не брав участь в дослідженні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X