В африканській пустелі знайшли кістки нового виду динозаврів

30 січня 2018, 07:00

Палеонтологи з єгипетського Університету Мансура виявили скелет гігантського динозавра в оазисі Дахла в центральному Єгипті.

Травоїдний динозавр отримав видове ім'я Mansourasaurus shahinae, повідомляє EurekAlert!.

За словами учасників наукової експедиції, їм вдалося знайти дорослу особину Mansourasaurus shahinae, розміри якої перевищували 10 метрів в довжину. Судячи з усього, рептилія за життя могла важити близько 5,5 тонн і була травоїдною.

Відео дня

"Mansourasaurus shahinae є одним з ключових нових видів динозаврів, і критично важливим відкриттям для єгипетської і африканської палеонтології. Африка залишається гігантським знаком питання з точки зору наземних тварин, які мешкали тут в кінці епохи динозаврів. Mansourasaurus допомагає нам вирішити питання скам'янілостей і палеобіології Африки - які тварини жили там, з якими видами ці тварини були найтісніше пов'язані", - розповів доктор Ерік Горчак, один з авторів дослідження.

Скелет, який знайшли в оазисі Дахла, є одним з найбільш повних кістяків динозавра даного періоду з тих, які були виявлені в Африці. Вік кісток оцінюється приблизно у 80 мільйонів років.

Mansourasaurus shahinae належить до титанозаврів. Це група ящеротазових динозаврів завроподів, які жили в юрському і крейдяному періодах близько 171-66 мільйонів років тому на всіх континентах планети, окрім Антарктиди. Вони були травоїдними динозаврами, володіли довгими шиями і хвостами та пересувалися на чотирьох ногах.

"Відкриття рідкісних скам'янілостей, таких, як цей завропод, допомагає нам зрозуміти, як істоти переміщалися через континенти, і дає нам більш глибоке розуміння еволюційної історії організмів в цьому регіоні", - говорить Дена Сміт, директор програми досліджень.

Наприкінці 2017 годна НВ повідомляло, що міжнародна група палеонтологів відкрила Halszkaraptor escuilliei - новий унікальний вид динозавра з характерними рисами лебедя, пінгвіна, крокодила та велоцираптора. Це перший з виявлених динозаврів, спосіб життя якого схожий з водоплавними птахами. Після його виявлення вчені виділили нову підродину динозаврів, які отримали назву Halszkaraptorinaer.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X